MKS Tarnovia Tarnów - Śląsk Wrocław 2-2 (1-0). 22. kolejka Ekstraligi (K)

29 maja na Stadionie Wola Rzedzinska w Woli Rzędzińskiej odbyło się starcie 22. kolejki Ekstraligi (K) pomiędzy drużynami MKS Tarnovia Tarnów i Śląska Wrocław. Mecz zakończył się remisem 2-2.

29 maja  na Stadionie Wola Rzedzinska w Woli Rzędzińskiej odbyło się starcie  22. kolejki  Ekstraligi (K) pomiędzy drużynami MKS Tarnovia Tarnów  i Śląska Wrocław. Mecz zakończył się remisem 2-2.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Śląska Wrocław.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników MKS Tarnovia Tarnów w 25. minucie spotkania, gdy Katarzyna Białoszewska strzelił pierwszego gola.

W 45. minucie Aleksandra Żurek zastąpił Marcelinę Buś. W tej samej minucie w zespole MKS Tarnovia Tarnów doszło do zmiany. Anna Baluszynska wszedł za Magdalenę Syrek. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny MKS Tarnovia Tarnów.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie Katarzyna Białoszewska ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0.

W 57. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Karolinie Iwaśko z zespołu Śląska Wrocław. Chwilę później trener Śląska Wrocław postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Amandę Turowską. Na boisko wszedł Małgorzata Korda, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksandrę Dudziak ze Śląska Wrocław, a w 71. minucie Karolinę Piwowarczyk z drużyny przeciwnej.

W 65. minucie Anna Furmaniak został zmieniony przez Klaudię Nowacką, co miało wzmocnić drużynę Śląska Wrocław. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksandrę Skrzyniarz na Paulinę Wałaszek. W 74. minucie arbiter wyrzucił z boiska Gabrielę Kusion z MKS Tarnovia Tarnów. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Aleksandra Dudziak.

W 78. minucie Aleksandra Pleban został zmieniony przez Gabrielę Michałek, co miało wzmocnić zespół MKS Tarnovia Tarnów. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joannę Krzyżanowską na Dominikę Szkwarek.

Drużyna Śląska Wrocław wyrównała wynik meczu. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Karolina Iwaśko wyrównał wynik meczu.

Chwilę później trener MKS Tarnovia Tarnów postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za napastnika Katarzynę Białoszewską wszedł Julia Szostak, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi MKS Tarnovia Tarnów utrzymać remis. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Drużyna Śląska Wrocław zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy.