MKS Tarnovia Tarnów - AZS UJ Kraków 3-5 (1-2). 20. kolejka Ekstraligi (K)

14 maja na Stadionie Wola Rzedzinska w Woli Rzędzińskiej odbyło się starcie 20. kolejki Ekstraligi (K) pomiędzy drużynami MKS Tarnovia Tarnów i AZS UJ Kraków. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AZS UJ Kraków 5-3.

14 maja  na Stadionie Wola Rzedzinska w Woli Rzędzińskiej odbyło się starcie  20. kolejki  Ekstraligi (K) pomiędzy drużynami MKS Tarnovia Tarnów  i AZS UJ Kraków. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AZS UJ Kraków 5-3.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AZS UJ Kraków w szóstej minucie spotkania, gdy Natalia Sitarz strzelił pierwszego gola.

Drużyna AZS UJ Kraków krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko osiem minut, ponieważ zespół MKS Tarnovia Tarnów doprowadził do remisu. Gola strzelił Aleksandra Pleban.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Wiktoria Malinowska.

Jedenastka MKS Tarnovia Tarnów ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół AZS UJ Kraków, zdobywając kolejną bramkę. W 49. minucie wynik na 1-3 podwyższył Weronika Smaza.

Katarzyna Daleszczyk wywołał eksplozję radości wśród kibiców AZS UJ Kraków, strzelając kolejnego gola w 54. minucie spotkania. W 55. minucie za Wiktorię Malinowską wszedł Paulina Guzik.

Piłkarze MKS Tarnovia Tarnów szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 58. minucie gola dla jedenastki MKS Tarnovia Tarnów strzelił Katarzyna Białoszewska.

W 59. minucie kartką został ukarany Weronika Smaza, zawodnik AZS UJ Kraków. W 61. minucie Natalia Wróbel został zmieniony przez Alicję Duszyk, co miało wzmocnić drużynę AZS UJ Kraków. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Katarzynę Trytek na Gabrielę Krawczyk.

Piłkarze AZS UJ Kraków szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Agnieszka Derus.

Między 71. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze MKS Tarnovia Tarnów: Paulina Wałaszek, Zofia Porada, na ich miejsce weszli: Kornelia Dudziak, Aleksandra Skrzyniarz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Anny Zapały, Katarzyny Daleszczyk zajęli: Dominika Wozniak, Zuzanna Maronde. Niedługo później trener AZS UJ Kraków postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Weronikę Wójcik wszedł Julia Bińkowska, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie AZS UJ Kraków utrzymać prowadzenie. W 85. minucie w jedenastce MKS Tarnovia Tarnów doszło do zmiany. Gabriela Michałek wszedł za Aleksandrę Pleban.

W tej samej minucie kartkę obejrzał Aleksandra Skrzyniarz z drużyny MKS Tarnovia Tarnów.

W 86. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Katarzyna Białoszewska z MKS Tarnovia Tarnów. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-5.

Zespół AZS UJ Kraków zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 17 celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna MKS Tarnovia Tarnów w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół AZS UJ Kraków w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.