Medyk Konin - AZS UJ Kraków 2-1 (1-0). 22. kolejka Ekstraligi (K)

29 maja na Stadionie im. Zlotej Jedenastki Kazimierza Gorskiego odbyło się spotkanie 22. kolejki Ekstraligi (K) pomiędzy drużynami Medyk Konina i AZS UJ Kraków. Mecz zakończył się zwycięstwem Medyk Konina 2-1.

29 maja  na Stadionie im. Zlotej Jedenastki Kazimierza Gorskiego odbyło się spotkanie  22. kolejki  Ekstraligi (K) pomiędzy drużynami Medyk Konina  i AZS UJ Kraków. Mecz zakończył się zwycięstwem Medyk Konina 2-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Medyk Konina wygrała aż dziewięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Natalia Pakulska wywołał eksplozję radości wśród kibiców Medyk Konina, strzelając gola w 33. minucie starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Medyk Konina.

W 51. minucie Natalia Wróbel został zastąpiony przez Zuzannę Maronde.

Piłkarze AZS UJ Kraków nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 63. minucie Paulina Guzik wyrównał wynik meczu.

W 69. minucie w jedenastce Medyk Konina doszło do zmiany. Andronika Michalopoulou wszedł za Liwię Lizik. W tej samej minucie trener Medyk Konina postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Oliwię Jasniak wszedł Julia Maskiewicz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Medyk Konina utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Medyk Konina udało się strzelić gola i wygrać. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Kindze Wilk z AZS UJ Kraków. Była to 69. minuta pojedynku.

Trener AZS UJ Kraków postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Weronikę Wójcik i na pole gry wprowadził napastnika Kingę Pawlicę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Zawodnicy Medyk Konina odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na siedem minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Karlina Miksone.

W 85. minucie Anna Zapała został zmieniony przez Agnieszkę Bryzek, co miało wzmocnić drużynę AZS UJ Kraków. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sandrę Sałatę na Nataszę Krupę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Medyk Konina żadną kartką, natomiast zawodnikom AZS UJ Kraków przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Medyk Konina w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna AZS UJ Kraków w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.