GKS Katowice - BTS Rekord Bielsko-Biała 0-1 (0-1). 21. kolejka Ekstraligi (K)

22 maja na Stadionie Podlesianki Katowice odbyło się starcie 21. kolejki Ekstraligi (K) pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i Rekordu Bielsko-Biała. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rekordu Bielsko-Biała 1-0.

22 maja  na Stadionie Podlesianki Katowice odbyło się starcie  21. kolejki  Ekstraligi (K) pomiędzy drużynami GKS-u Katowice  i Rekordu Bielsko-Biała. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rekordu Bielsko-Biała 1-0.

Asystę zaliczył Maja Szafran.

Jedynego gola meczu strzelił Klaudia Adamek dla zespołu Rekordu Bielsko-Biała. Bramka padła w tej samej minucie. W 44. minucie Martyna Gąsiorek został zmieniony przez Julię Palichleb.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rekordu Bielsko-Biała.

Od 46 minuty boisko opuścili piłkarze GKS-u Katowice : Zuzanna Witek, Zuzanna Witek, Nikola Brzęczek, Anna Konkol, na ich miejsce weszli: Kasandra Rybaczuk, Kamila Tkaczyk, Amelia Bińkowska, Oliwia Grzegorczyk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Solomii Kupiak, Mai Szafran, Katarzyny Moskały zajęli: Julia Gutowska, Hanna Wieczorek, Martyna Galus. W 56. minucie sędzia ukarał kartką Kamilę Tkaczyk, zawodnika GKS-u Katowice.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Przewaga zespołu GKS-u Katowice w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Rekordu Bielsko-Biała żadną kartką, natomiast zawodnikom GKS-u Katowice pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany.