BTS Rekord Bielsko-Biała - Akademia Piłkarska LOTOS Gdańsk 5-2 (3-1). 22. kolejka Ekstraligi (K)

29 maja na Centrum Sportu REKORD odbył się pojedynek 22. kolejki Ekstraligi (K) pomiędzy drużynami Rekordu Bielsko-Biała i AP LOTOS Gdańsk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rekordu Bielsko-Biała 5-2.

29 maja  na Centrum Sportu REKORD odbył się pojedynek  22. kolejki  Ekstraligi (K) pomiędzy drużynami Rekordu Bielsko-Biała  i AP LOTOS Gdańsk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rekordu Bielsko-Biała 5-2.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rekordu Bielsko-Biała w ósmej minucie spotkania, gdy Klaudia Adamek strzelił pierwszego gola.

Zespół AP LOTOS Gdańsk ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Rekordu Bielsko-Biała, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Katarzyna Moskała.

W 34. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Klaudia Adamek z Rekordu Bielsko-Biała.

Piłkarze AP LOTOS Gdańsk szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 40. minucie pierwszego gola dla zawodników AP LOTOS Gdańsk strzelił Klaudia Słowińska.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Maja Szafran, piłkarz Rekordu Bielsko-Biała. W 45. minucie Zuzanna Grzywińska zastąpił Roksanę Polańską.

W 68. minucie Julia Włodarczyk został zmieniony przez Zofię Okon, a za Angelikę Kołodziejek wszedł na boisko Oliwia Gadawska, co miało wzmocnić drużynę AP LOTOS Gdańsk. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martynę Gąsiorek na Solomiię Kupiak. W 75. minucie arbiter pokazał kartkę Klaudii Słowińskiej z jedenastki AP LOTOS Gdańsk.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 10 minut przed zakończeniem starcia Klaudia Adamek hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-1.

W 81. minucie w drużynie Rekordu Bielsko-Biała doszło do zmiany. Hanna Wieczorek wszedł za Katarzynę Moskałę.

Kornelia Okoniewska wywołał eksplozję radości wśród kibiców AP LOTOS Gdańsk, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie meczu. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Zofia Okon, zawodnik AP LOTOS Gdańsk.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie wynik ustalił Wiktoria Nowak.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała: Monika Chrząszcz, Maria Suwada, a na ich miejsce weszli Klaudia Adamek, Laura Kłębek. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-2.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Rekordu Bielsko-Biała, a zawodnikom AP LOTOS Gdańsk pokazał dwie.