AZS UJ Kraków - TME UKS SMS Łódź 1-2 (1-1). 21. kolejka Ekstraligi (K)

W meczu 21. kolejki Ekstraligi (K), który rozegrany został 22 maja, drużyna AZS UJ Kraków przegrała z TME UKS SMS Łódź 1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Stadionie Miejskim im. Wladyslawa Kawuli.

W  meczu 21. kolejki  Ekstraligi (K), który rozegrany został 22 maja, drużyna AZS UJ Kraków przegrała  z TME UKS SMS Łódź  1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Stadionie Miejskim im. Wladyslawa Kawuli.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań drużyna AZS UJ Kraków wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Anna Rędzia wywołał eksplozję radości wśród kibiców TME UKS SMS Łódź , strzelając gola w piątej minucie spotkania.

Piłkarze AZS UJ Kraków odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 20. minucie Katarzyna Daleszczyk wyrównał wynik meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 58. minucie Dominika Wozniak zastąpił Paulinę Guzik. W 60. minucie sędzia ukarał kartką Katarzynę Daleszczyk, zawodnika AZS UJ Kraków.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół TME UKS SMS Łódź przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Dominika Kopińska.

Od 61 minuty boisko opuścili zawodnicy AZS UJ Kraków: Katarzyna Daleszczyk, Agnieszka Derus, Weronika Wójcik, Natalia Wróbel, na ich miejsce weszli: Julia Bińkowska, Wiktoria Malinowska, Julia Mordel, Zuzanna Maronde. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dominiki Gąsieniec, Klaudii Jedlińskiej, Anny Rędzi zajęli: Nadia Krezyman, Natalia Rohn, Magdalena Dabrowska. W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał Anna Rędzia z drużyny TME UKS SMS Łódź. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka AZS UJ Kraków w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół TME UKS SMS Łódź w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.