Akademia Piłkarska LOTOS Gdańsk - Medyk Konin 0-1 (0-0). 21. kolejka Ekstraligi (K)

22 maja na Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jedrzeja Sniadeckiego odbyło się starcie 21. kolejki Ekstraligi (K) pomiędzy drużynami AP LOTOS Gdańsk i Medyk Konina. Mecz zakończył się zwycięstwem Medyk Konina 1-0.

22 maja  na Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jedrzeja Sniadeckiego odbyło się starcie  21. kolejki  Ekstraligi (K) pomiędzy drużynami AP LOTOS Gdańsk  i Medyk Konina. Mecz zakończył się zwycięstwem Medyk Konina 1-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Medyk Konina wygrał aż cztery razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Klaudii Dymińskiej z zespołu AP LOTOS Gdańsk. Była to 45. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie kartkę dostał Kinga Bużan, piłkarz AP LOTOS Gdańsk.

Jedyną bramkę meczu zdobył Julia Maskiewicz dla drużyny Medyk Konina. Bramka padła w tej samej minucie. W 62. minucie Gabriela Zimecka został zastąpiony przez Klarissę Kirscha-Downsa.

Po chwili trener Medyk Konina postanowił wzmocnić formację obronną i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Anastasyję Rocanego. Na boisko wszedł Julia Ustarbowska, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 69. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Angelikę Kołodziejek z AP LOTOS Gdańsk, a w 85. minucie Julię Ustarbowską z drużyny przeciwnej.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom AP LOTOS Gdańsk, a piłkarzom Medyk Konina przyznał jedną.

Jedenastka AP LOTOS Gdańsk w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Medyk Konina w drugiej połowie wymienił jednego gracza.