Reklama

Reklama

Zmarł Jan Wiederek. Był zasłużonym zawodnikiem, trenerem i działaczem Polskiego Związku Pływackiego

Polski Związek Pływacki poinformował, że w dniu 25 stycznia zmarł nagle w wieku 72 lat Jan Wiederek. Był on niezwykle zasłużonym zawodnikiem, trenerem i działaczem.

Urodził się w 1949 roku. Jako pływak klubów KSZO Ostrowiec i AZS AWF Warszawa był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski. Następnie był zawodnikiem piłki wodnej Legii Warszawa.

Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął działalność trenerską. Był szkoleniowcem kadry narodowej pływania oraz juniorów i seniorów piłki wodnej.

Po utworzeniu szkoły mistrzostwa sportowego w Raciborzu, został tam oddelegowany z PZP i w latach 1978-86 był jednym z jej pierwszych trenerów. W latach 1986-96 był trenerem AZS AWF Warszawa i wykładowcą w AWF Warszawa.

Reklama

Jako trener wychował wielu mistrzów, rekordzistów i reprezentantów kraju. W latach 1996-2018 pełnił w Polskim Związku Pływackim kolejno funkcje trenera kadry, trenera kadry olimpijskiej i kierownika szkolenia.

RM, Polsat Sport, polswim.pl

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama