Reklama

Reklama

Tragedia we Włoszech. Zginęło dwóch młodych pływaków

Włosi zidentyfikowali szczątki ofiar katastrofy lotniczej, do której doszło w niedzielny poranek w okolicach Rzymu. Okazało się, że tragicznie zmarłymi są dwaj młodzi pływacy - 23-letni Fabio Lombini i 22-letni Gioele Rossetti.

Według wstępnych danych samolot zapalił się już kilkadziesiąt sekund po starcie. Obaj sportowcy nie mieli szans na przeżycie, gdy maszyna rozbiła się w pobliżu szkoły lotniczej Crazy Fly w Nettuno nieopodal Rzymu.

Obecnie za przyczynę tragicznego wypadku uważa się usterkę techniczną.

23-letni Lombini nie był we Włoszech postacią anonimową. To srebrny medalista Uniwersjady, który w 2007 roku, jako zaledwie 19-latek awansował do finału mistrzostw Europy na krótkim basenie. Zajął w nim ósme miejsce.

Rok młodszy Rossetti także trenował pływanie. To on siedział za sterami samolotu, który należał do jego ojca.

Reklama

Włoskie środowisko sportowe jest poruszone tragedią, jaka dotknęła zawodników i ich rodziny. 

Jeszcze kilkanaście minut przed startem obaj dzielili się w mediach społecznościowych zdjęciami z przygotowania do lotu...Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama