Reklama

Reklama

​Tokio 2020. Pływanie. MKOl przypomina zawodnikom o zachowaniu pandemicznych reguł

Międzynarodowy Komitet Olimpijski niemal natychmiast zareagował na zachowanie pływaków w trakcie ceremonii dekoracji i przypomniał o zachowaniu pandemicznych zasad. Kobiece sztafety 4x100 m st. dowolnym pojawiły się na podium bez maseczek i obejmowały się w geście gratulacji.

"Zasady obowiązują wszystkich, bez znaczenia kim jesteś i jakie wyniki osiągasz. Prosimy wszystkich o zachowanie elementarnych środków bezpieczeństwa. To nie jest serdeczna prośba, ale obowiązek każdego uczestnika igrzysk i nie dotyczy to tylko sportowców. Rozumiemy, że radość po zdobyciu medalu jest ogromna i emocje czasami wygrywają ze zdrowym rozsądkiem, ale tu nie może być żadnych wyjątków" - powiedział Mark Adams, rzecznik prasowy MKOl.

Z powodu pandemii koronawirusa igrzyska zostały przesunięte o rok, ale i tak odbywają się w momencie, gdy liczba zakażeń w Japonii ciągle rośnie. W Tokio w trakcie całej imprezy obowiązuje stan wyjątkowy, a wszystkie zawody odbywają się bez udziału publiczności.

Reklama

Jak podali organizatorzy, od 1 lipca stwierdzono 132 przypadki zakażenia wśród osób związanych z igrzyskami, w tym u 13 sportowców. Impreza potrwa do 8 sierpnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje