Reklama

Reklama

Therese Alshammar kończy karierę

Medalistka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, 39-letnia Szwedka Therese Alshammar kończy karierę. Po raz ostatni wystąpi w ten weekend w mistrzostwach kraju na krótkim basenie w Sztokholmie.

Tegoroczne igrzyska w Rio de Janeiro były szóstymi Alshammar. W historii pływania nie było nikogo z tak dużą liczbą występów w zawodach olimpijskich. Co więcej, w Brazylii niosła szwedzką flagę podczas ceremonii otwarcia.

- To zarówno piękne i przerażające, ale nie mam planów na najbliższą przyszłość - stwierdziła Alshammar.

W igrzyskach zdobyła trzy medale - dwa srebrne i brązowy - w Sydney w 2000 roku. Była też dwa razy mistrzynią świata (Melbourne, 2007; Szanghaj, 2011) i ustanowiła dziesięć rekordów globu. Specjalizowała się m.in. na dystansach 50 metrów st. motylkowym oraz dowolnym.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama