Reklama

Reklama

Słynna pływaczka Sharron Davies może zostać mistrzynią olimpijską po 41 latach

Brytyjska gwiazda sportu ponownie znalazła się na pierwszych stronach gazet. Okazuje się, że Sharron Davies może otrzymać złoty medal za start w igrzyskach w Moskwie w 1980 roku. Wszystko przez aferę dopingową sprzed lat.

Sharron Davies dzisiaj znana jest w Wielkiej Brytanii jako prezenterka telewizyjna i działaczka na rzecz organizacji charytatywnych na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Kiedyś całym jej życiem było natomiast pływanie. To dzięki niemu zaszła w swoim życiu wysoko, odnosząc w trakcie kariery sportowej liczne sukcesy.

Jednym z największych osiągnięć Davies było zdobycie srebrnego medalu podczas igrzysk olimpijskich w Moskwie w 1980 roku na dystansie 400 metrów. 17-letnia wówczas kobieta finiszowała zaraz za Petrą Schneider.

Wiadomo, że Niemka w tamtym okresie była zamieszana w aferę dopingową w NRD. Teraz do sprawy sprzed lat odniósł się prezydent Światowej Federacji Pływackiej.

Reklama

Davies nie ma pretensji do pływaczki z NRD

Federacja obiecała rozpocząć proces dla sportowców, którzy wciąż czują się oszukani przez działania dopingowe w NRD. Rozważane jest przyznanie im specjalnych medali.

W dodatku słynna pływaczka może liczyć na zmianę barw swoich medali zdobytych w drużynie w sztafecie pływackiej 4x100 metrów.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Międzynarodowy Komitet Olimpijski musiałby przyznać medale honorowe dla poszkodowanych sportowców.

"Nigdy nie chodziło mi o dziewczynę z NRD. Według mnie ci sportowcy powinni zachować swoje medale. Byli pionkami w systemie i jego ofiarami" - powiedziała 58-letnia dziś była pływaczka.

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje