Reklama

Reklama

Sawrymowicz czwarty na 1500 m st. dowolnym, rekord Muffat

Mateusz Sawrymowicz z rezultatem 14.43,87 zajął czwarte miejsce w wyścigu na 1500 m stylem dowolnym pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie we francuskim Chartres. Triumfował Włoch Gregorio Paltrinieri - 14.27,78.

Polak tym samym nie obronił tytułu wywalczonego przed rokiem. W Szczecinie złoty medal dał mu czas 14.29,81.

W sobotę drugie miejsce zajął Ukrainiec Sergiej Frołow - 14.30,87, a trzecie Francuz Anthony Pannier - 14.41,97.

Reprezentantka gospodarzy Camille Muffat pobiła rekord świata na 400 metrów st. dowolnym wynikiem 3.54,85.

Mistrzyni olimpijska na tym dystansie poprawiła o siedem setnych sekundy rezultat Brytyjki Joanne Jackson z 2009 roku.

W finałowym wyścigu w Chartres Muffat wyprzedziła drugą zawodniczkę Dunkę Lotte Friis aż o cztery sekundy (3.58,85).

Reklama

Wyniki pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie:

mężczyźni

100 m st. dowolnym

1. Władimir Morozow (Rosja)        45,68

2. Jewgienij Lagunow (Rosja        46,52

3. Yannick Agnel (Francja)         46,80

50 m st. klasycznym

1. Fabio Scozzoli (Włochy)         26,18

2. Aleksander Hetland (Norwegia)   26,20

3. Damir Dugonjić (Słowenia)       26,24

200 m st. motylkowym

1. Laszlo Cseh (Węgry)           1.52,11

2. Viktor Bromer (Dania)         1.53,38

3. Joeri Verlinden (Holandia)    1.53,47

1500 m st. dowolnym

1. Gregorio Paltrinieri (Włochy) 14.27,78

2. Sergiej Frołow (Rosja)        14.30,87

3. Anthony Pannier (Francja)     14.41,97

   kobiety

50 m st. grzbietowym

1. Laure Manaudou (Francja)         26,78

2. Sanja Jovanović (Chorwacja)      26,84

3. Simona Baumrtova (Czechy)        26,97

100 m st. zmiennym

1. Katinka Hosszu (Węgry)               58,83

2. Zsuzsanna Jakabos (Węgry)            59,15

3. Siobhan-Marie O'Connor (W. Brytania) 59,72

400 m st. dowolnym

1. Camille Muffat (Francja)  3.54,85 - rekord świata

2. Lotte Friis (Dania)       3.58,85

3. Coralie Balmy (Francja)   3.59,80

sztafeta mieszana 4x50 m st. dowolnym

1. Francja                  1.29,64

 (Frederick Bousquet, Florent Manaudou, Camille Muffat, Anne Santamans)

2. Rosja                    1.30,41

 (Andriej Grieczin, Władimir Morozow, Weronika Popowa, Rozalia Nazredinowa)

3. Finlandia                1.31,74

  (Hanna-Maria Seppala, Laura Kurki, Andrei Tuomola, Ari-Pekka Liukkhonen)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL