Reklama

Reklama

Ryan Lochte zdyskwalifikowany na 10 miesięcy za kłamstwo

Pływak Ryan Lochte, który w czasie igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro wymyślił sobie, że napadnięto go na stacji benzynowej, ukarany został za takie zachowanie dziesięciomiesięczną dyskwalifikacją - poinformowały amerykańskie media.

Zakazem startu przez cztery miesiące ukarano także kolegów Lochte z reprezentacji USA - Gunnara Bentza, Jacka Congera i Jamesa Feigena.

Jak wynika z doniesień prasowych, wiadomość ta będzie potwierdzona niebawem przez Amerykański Komitet Olimpijski (USOC) oraz związek pływacki. Oznacza to, że 32-letni Lochte, zdobywca 12 medali w igrzyskach (Ateny, Pekin, Londyn, Rio de Janeiro), nie wystąpi w przyszłorocznych mistrzostwach świata (14-30 lipca) w Budapeszcie.

Do rzekomego rozboju (w tym kradzieży m.in. portfeli i kart kredytowych) miało dojść 14 sierpnia, gdy Lochte i trzej inni amerykańscy pływacy wracali taksówką z nocnej imprezy. Napadu mieli dokonać ludzie przebrani w mundury policyjne.

Reklama

W trakcie przesłuchania w Rio wyszło na jaw, że wersje Lochte i jednego z jego kolegów nie są spójne, a wydarzenie zarejestrowały kamery bezpieczeństwa. W rzeczywistości sportowcy brali udział w incydencie na jednej ze stacji benzynowych. Mieli tam spowodować zniszczenia w toalecie, po tym gdy wdali się w awanturę z ochroniarzami.

Sześciokrotny złoty medalista olimpijski Lochte przeprosił potem na Twitterze za swoje kłamstwo.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy