Reklama

Reklama

Ruta Meilutyte złamała rękę i będzie pauzowała przez miesiąc

Złota medalistka olimpijska w pływaniu na 100 m stylem klasycznym Ruta Meilutyte złamała rękę w wyniku upadku na rowerze i nie będzie mogła trenować przez co najmniej miesiąc. 18-letnia Litwinka przeszła operację, która przebiegła pomyślnie.

"Miną cztery tygodnie, zanim wróci do wody, żeby normalnie trenować" - poinformował trener mieszkającej w Plymouth zawodniczki Jon Rudd, cytowany przez BBC.

Meilutyte, rekordzistka świata na 50 i 100 m "żabką", wywalczyła przed trzema laty w Londynie mistrzostwo olimpijskie na tym dłuższym dystansie w wieku 15 lat i ma nadzieję obronić tytuł za rok w Rio de Janeiro. W MŚ w tym roku w Kazaniu zdobyła srebro, a dwa lata temu w Barcelonie stanęła na najwyższym stopniu podium na 100 m i zajęła drugie miejsce na 50 m.

Reklama

"Już wcześniej rozpoczęliśmy budowanie formy na Rio. Byliśmy na obozie na Lanzarote przez 10 dni, a potem wróciliśmy do Plymouth i Ruta trenowała przez dwa czy trzy dni, zanim doszło do wypadku. To złe wieści, ale sytuacja nie jest tak dramatyczna, ponieważ do igrzysk zostało więcej niż 40 tygodni" - dodał Rudd.

Meilutyte ma też w dorobku pięć medali MŚ na krótkim basenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL