Reklama

Reklama

PŚ w pływaniu: Pierwsze zawody w Dubaju, Kawęcki na starcie

We wtorek w Dubaju rozpoczną się pierwsze zawody pływackiego Pucharu Świata. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich rywalizował będzie Radosław Kawęcki. 200 m stylem grzbietowym, koronną konkurencję czwartego zawodnika londyńskich igrzysk, zaplanowano na środę.

Kawęcki na Bliskim Wschodzie pozostanie do końca tygodnia, ale Zjednoczone Emiraty Arabskie zamieni na Katar. Dauha to kolejny pucharowy przystanek. W stołecznym mieście zmagania odbędą się w sobotę i niedzielę.

Następnie rywalizacja przeniesie się do Europy. W Sztokholmie (13-14 października) pojawią się Konrad Czerniak i Mateusz Sawrymowicz. Obaj wystartują także tydzień później w Berlinie, gdzie przyjedzie również Kawęcki.

W Moskwie, Pekinie, Tokio i Singapurze starty biało-czerwonych nie są przewidziane.

"Postanowiliśmy, że na zawody Pucharu Świata wyślemy jedynie zawodników, którzy w igrzyskach w Londynie awansowali do finału. Nie ukrywam, że na takie ograniczenie ma sytuacja finansowa. Większość środków, które związek ma do dyspozycji w 2012 roku pochłonęły olimpijskie przygotowania. Niewykluczone, że w zawodach ktoś z Polaków jeszcze się pojawi, ale tylko wtedy, jeśli ich starty sfinansują kluby" - powiedział prezes Polskiego Związku Pływackiego Krzysztof Usielski.

Reklama

Finał ostatnich igrzysk zdołał także osiągnąć Paweł Korzeniowski, ale delfinista AZS AWF Warszawa obecnie leczy kontuzję.

"Podczas ćwiczeń ogólnorozwojowych, konkretnie gry w piłkę, Paweł złamał kość śródstopia. Ma założone śruby i czeka go rehabilitacja. Nie jest to jakiś wielki dramat, bo sezon zimowy i tak raczej planowaliśmy odpuścić i w tym okresie nie startować" - wyjaśnił trener mistrza świata z Montrealu (2005) Robert Białecki.

Kalendarz pływackiego Pucharu Świata 2012 i starty Polaków:

02-03.10.2012 Dubaj     (Radosław Kawęcki)

06-07.10.2012 Dauha     (Kawęcki)

13-14.10.2012 Sztokholm (Konrad Czerniak, Mateusz Sawrymowicz)

17-18.10.2012 Moskwa

20-21.10.2012 Berlin    (Czerniak, Kawęcki, Sawrymowicz)

02-03.11.2012 Pekin

06-07.11.2012 Tokio

10-11.11.2012 Singapur

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy