Reklama

Reklama

Podwójny mistrz olimpijski z Chin ukarany za opuszczanie treningów

Nagana, tymczasowy zakaz pojawiania się w reklamach oraz wstrzymanie na miesiąc stypendium - w ten sposób podwójnego mistrza olimpijskiego Sun Yanga ukarała jego uczelnia w Zhejiang. 21-letni chiński pływak naraził się opuszczaniem treningów.

Jak powiedział cytowany przez agencję Xinhua dziekan Li Jianshe, Yang zrozumiał swój błąd i obiecał poprawę, ale i tak zostanie ukarany.

"Nie możemy żadnego z naszych studentów traktować wyjątkowo" - podkreślił.

Przy okazji poinformowano, że 21-letni pływak postanowił po dziesięciu latach współpracy rozstać się z trenerem Zhu Zhigenem. Szkoleniowiec miał krytykować podopiecznego za zbyt duże zaangażowanie w działalność reklamową.

W listopadzie zdobywca czterech medali olimpijskich w Londynie (wszystkie w stylu dowolnym) przyznał w jednym z wywiadów, że chciałby zyskać trochę wolności i mieć własny sztab menedżerski. W Chinach pływacy podlegają całkowicie krajowej federacji. Wcześniej zaś oskarżył krajowych działaczy o to, że traktują go jak idiotę.

Reklama

Od ubiegłorocznych igrzysk Yang cieszy się w ojczyźnie ogromną popularnością. W poniedziałek w muzeum Madame Tussauds w Szanghaju zaprezentowano jego figurę woskową.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL