Reklama

Reklama

Pływanie. Rikako Ikee wróciła do sportu po białaczce. Odwdzięcza się Sjoestroem za pamiętny gest

Szwedzka pływaczka Sarah Sjoestroem złamała łokieć i być może nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich. Z pocieszeniem ruszyła Rikako Ikee, która nie zapomniała o wsparciu, jakie Szwedka przysłała jej, kiedy ta chorowała na białaczkę.

Ta historia pokazuje, że w sporcie rywale mogą być przyjaciółmi.

Reklama

Kiedy w 2019 roku Japonka Rikako Ikee zachorowała na białaczkę, pod znakiem zapytania stanęły dla niej igrzyska olimpijskie w Tokio. 18-letnia wówczas zawodniczka była zdruzgotana, a jej świat zawalił się w mgnieniu oka.

Wówczas na wysokości zadania stanęła między innymi Sarah Sjoestroem, która wraz z innymi pływaczkami zapozowała podczas ceremonii medalowej, aby Rikako nigdy się nie poddawała.

Napisy na rękach przyjaciółek z pływalni utkwiły w pamięci Japonki, która teraz ruszyła ze wsparciem emocjonalnym dla Sjoestroem. Szwedka złamała łokieć i będzie musiała przejść operację. Tym samym trudnym zadaniem będzie powrót do zdrowia i formy przed igrzyskami w Tokio.

"Dała mi moc. Teraz moja kolej, aby jej to oddać" - oświadczyła japońska zawodniczka, udostępniając w mediach społecznościowych zdjęcie z napisem na dłoniach "nigdy się nie poddawaj, Sarah".

Łzy wzruszenia natychmiast stanęły w oczach Sjoestroem, która publicznie podziękowała rywalce za przyjacielski gest wsparcia.

Sarah Sjoestroem to trzykrotna medalistka olimpijska i zdobywczyni złotego medalu podczas igrzysk w Rio de Janeiro. W jej dorobku jest również osiem tytułów mistrzyni świata.

AB

 

Dowiedz się więcej na temat: Rikako Ikee | Sarah Sjoestroem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje