Reklama

Reklama

Pływanie. Rikako Ikee po pierwszym starcie od czasu zdiagnozowania białaczki

Japońska pływaczka Rikako Ikee z powodzeniem wystąpiła w kwalifikacjach zawodów w Tokio, jej pierwszym starcie po tym jak ponad półtora roku temu zdiagnozowano u niej białaczkę. 20-letnia zawodniczka ma w dorobku sześć złotych medali Igrzysk Azjatyckich z 2018 roku.

Ikee wystartowała w zawodach niższej rangi na 50 m stylem dowolnym. Wygrała swoją serię eliminacji z czasem 26,32 s, co było piątym wynikiem tego dnia. Rekord Japonii w tej konkurencji należy właśnie do 20-letniej pływaczki i wynosi 24,21.

Japonka była wskazywana jako wielka nadzieja rodaków na sukcesy podczas igrzysk w Tokio, które miały się odbyć tego lata. Plany jednak zmieniły się ze względów zdrowotnych. Utalentowana zawodniczka w lutym ubiegłego roku zachorowała na białaczkę i poświęciła ponad rok na walkę o powrót do zdrowia. W ubiegłym miesiącu poinformowano, że wyzdrowiała i wraca do treningów. Zmagania olimpijskie w Kraju Kwitnącej Wiśni z kolei zostały przełożone na przyszły rok z powodu pandemii koronawirusa.

Reklama

Obecnie trwające zawody z udziałem Ikee, której specjalnością jest 100 m stylem motylkowym, odbywają się w Tatsumi International Swimming Centre. Na tamtejszym basenie o medale mają walczyć w przyszłym roku uczestnicy przełożonych igrzysk. Młoda Azjatka, która w 2016 roku zdobyła trzy brązowe medale mistrzostw świata na krótkim basenie, w lipcu brała udział w symbolicznej ceremonii na Stadionie Olimpijskim na rok przed inauguracją tej imprezy. Media podają, że nie będzie ona raczej próbować zakwalifikować się na nią, a jej celem będą zmagania olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

an/ co/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL