Reklama

Reklama

Pływak Steffen Deibler zakończył karierę

Medalista mistrzostw świata i Europy w pływaniu na krótkim basenie 29-letni Niemiec Steffen Deibler zakończył karierę.

Deibler trzy razy startował w igrzyskach, a najbliżej medalu był w Londynie, gdzie zajął czwarte miejsce na 100 m stylem motylkowym.  

W 2010 roku w Dubaju Deibler zdobył brąz MŚ na obiekcie 25-metrowym na dystansie 50 m st. motylkowym. W mistrzostwach kontynentu indywidualnie triumfował trzy razy - w tym samym sezonie w Eindhoven zwyciężył na 50 m st. dowolnym oraz 50 i 100 m st. motylkowym.

W zawodach olimpijskich wystąpił w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016).

Cztery lata temu uplasował się tuż za podium na 100 "motylkiem", ex aequo z Serbem Milardem Cavicem - 51,81. Stracili 0,37 do Chada le Closa (RPA) i Jewgienija Korotyszkina (Rosja), którzy zajęli wspólnie drugie miejsce. Wygrał słynny Amerykanin Michael Phelps 51,21, a ósmy był Konrad Czerniak 52,05.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy