MŚ w pływaniu. Zwycięstwo Ashley Twichell na 5 kilometrów

Amerykanka Ashley Twichell wygrała wyścig na 5 km na otwartym akwenie jeziora Balaton w pływackich mistrzostwach świata. Justyna Dorota Burska zajęła 33. miejsce, tracąc do triumfatorki prawie trzy minuty.

Gospodarzem pływackich mistrzostw świata jest Budapeszt. Zmagania na otwartym akwenie odbywają się jednak na Balatonie.

Rosjanka Swietłana Kolesniczenko została mistrzynią świata w pływaniu synchronicznym, zwyciężając w programie dowolnym. Wcześniej triumfowała w konkurencji technicznej, a także w duecie z Aleksandrą Packiewicz.

Srebrny medal wywalczyła Hiszpanka Ona Carbonell, a brązowy Ukrainka Anna Wołoszyna.

Jedyna Polka Swietłana Szczepańska (AZS OŚ Poznań) nie awansowała do finału i została sklasyfikowana na 28. miejscu.

Rywalizacja także w skokach do wody i pływaniu synchronicznym będzie się toczyła do 22 lipca, a walka o medale na basenie 50-metrowym rozpocznie się dzień później.