Reklama

Reklama

MŚ w pływaniu. Wojciech Wojdak poza finałem

Wojciech Wojdak zajął 13. miejsce w eliminacjach i nie zakwalifikował się do finału wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym podczas pływackich mistrzostw świata w południowokoreańskim Gwangju. Polak nie obroni srebrnego medalu, wywalczonego przed dwoma laty w Budapeszcie.

Wojdak uzyskał czas 7 min 50,64 sek, który był gorszy o 4,94 sek od najlepszego w eliminacjach Włocha Gregorio Paltrinieriego. Finał wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym zaplanowano na środę.

Na wtorkowych kwalifikacjach rywalizację zakończyli Aleksandra Polańska (21. na 200 metrów stylem dowolnym), Jan Kałusowski (39. na 50 metrów stylem klasycznym) i Jan Świtkowski (21. na 200 metrów stylem motylkowym).
Mistrzostwa w Gwangju potrwają do niedzieli.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama