Reklama

Reklama

MŚ w pływaniu: Sawrymowicz zajął 22. miejsce na 10 kilometrów

Polak Mateusz Sawrymowicz zajął 22. miejsce w wyścigu na 10 km podczas pływackich mistrzostw świata w Kazaniu. W zawodach rozgrywanych na rzece Kazanka triumfował Amerykanin Jordan Wilimovsky. Drugi był Holender Ferry Weertman, a trzeci Grek Spyridon Gianniotis.

Sawrymowicz długo płynął w czołówce, ale na ostatnich dwóch kilometrach zaczął słabnąć. Ostatecznie do triumfatora stracił nieco ponad minutę.

Poniedziałkowe zawody były także okazją do zdobycia prawa startu w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Kwalifikację uzyskało 10 najlepszych zawodników. Pozostali swojej szansy mogą jeszcze szukać w czerwcu w portugalskim Setubal, gdzie będzie się toczyła walka o 14 miejsc.

Wyniki:

 1. Jordan Wilimovsky (USA)       1:49.48,2

 2. Ferry Weertman (Holandia)   strata 12,1 s

Reklama

 3. Spyridon Gianniotis (Grecja)       12,5

...

22. Mateusz Sawrymowicz (Polska)     1.00,9

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy