Reklama

Reklama

MŚ w pływaniu. Nowy termin po konsultacjach z wszystkimi stronami

Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) potrzebuje szerokich konsultacji, aby podać nowy termin przyszłorocznych mistrzostw świata. Pierwotnie impreza była zaplanowana od 16 lipca do 1 sierpnia 2021 roku, ale w tym czasie odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio.

Gospodarzem przyszłorocznych MŚ jest japońska Fukuoka. Spodziewając się już wcześniej przesunięcia daty igrzysk FINA zapewniała, że jest gotowa przełożyć swoje zawody, jeśli to okaże się konieczne.

W poniedziałek FINA poinformowała, że nowy termin będzie ustalony po konsultacjach z wszystkimi zainteresowanymi stronami, wymieniając organizatorów mistrzostw, zawodników, trenerów, federacje krajowe, a także nadawców telewizyjnych i sponsorów. Pogratulowała też Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu oraz Komitetowi Organizacyjnemu Tokio 2020 "szybkości i profesjonalizmu" w wyznaczeniu nowej daty igrzysk.

Reklama

Ceremonia otwarcia olimpiady w stolicy Japonii odbędzie się 23 lipca 2021 roku, czyli niemal równo rok po pierwotnym terminie. Największa impreza sportowa świata potrwa do 8 sierpnia.

Igrzyska przełożono o rok z powodu pandemii koronawirusa, która do tej pory pochłonęła ponad 35 tys. ofiar śmiertelnych. Zakażonych jest ponad 740 tys. osób praktycznie na całym świecie.

af/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama