MŚ w pływaniu: Majchrzak i Polewka odpadli w półfinałach

Rywalizujący na 200 m kraulem Kacper Majchrzak oraz Tomasz Polewka na 100 m stylem grzbietowym nie zdołali awansować do wtorkowych finałów pływackich mistrzostw świata w Budapeszcie. Majchrzak miał dziewiąty rezultat, a Polewka 15.

Czas Majchrzaka to 1.46,40. Miejsce w finale dał rezultat o 0,12 s lepszy. Najszybszy na tym etapie rywalizacji był Brytyjczyk Duncan Scott - 1.45,16.

Natomiast Polewka uzyskał czas 54,12. W półfinale najlepszy był Chińczyk Jiayu Xu - 52,44.

Po raz trzeci z rzędu Katinka Hosszu zdobyła złoty medal mistrzostw świata w konkurencji 200 m stylem zmiennym. Węgierska pływaczka w poniedziałek wywalczyła szósty w karierze złoty krążek w imprezie tej rangi.

Tej samej sztuki, ale na 100 m stylem motylkowym, dokonała Szwedka Sarah Sjoestroem. Ona na najwyższym stopniu MŚ stanęła po raz piąty.

Wśród mężczyzn w obu finałach triumfowali Brytyjczycy. Na 100 m stylem klasycznym najlepszy był mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Adam Peaty, a na 50 m stylem motylkowym - Benjamin Proud.

Polacy w wyścigach o medale nie rywalizowali.