Reklama

Reklama

MŚ w pływaniu: Kawęcki odpadł w eliminacjach koronnej konkurencji

Rywalizujący na 200 m stylem grzbietowym Radosław Kawęcki nie zdołał awansować do półfinału pływackich mistrzostw świata w Budapeszcie. Dwukrotny srebrny medalista MŚ w tej konkurencji w eliminacjach uzyskał 18. rezultat - 1.58,41.

Kawęcki od 2012 roku nieprzerwanie zdobywa na tym dystansie tytuł mistrza Europy (Debreczyn 2012, Berlin 2014, Londyn 2016). Przez blisko trzy lata, do kwietnia 2016 roku, mógł się chwalić najlepszym rezultatem w historii Starego Kontynentu.

- Moim celem w Budapeszcie jest odzyskanie rekordu Europy - powiedział przed zmaganiami w stolicy Węgier.

W swoim wyścigu był jednak dopiero piąty. Płynął obok tego, który rekordu go pozbawił - Jewgienija Ryłowa. Rosjanin wygrał tę serię uzyskując siódmy czas eliminacji - 1.57,28. Najszybszy na tym etapie był mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Amerykanin Ryan Murphy - 1.56,11.

Reklama

Kawęcki zdecydowanie za wolno pokonał trzecią długość basenu. Powstałej straty nie był w stanie już zniwelować, choć na ostatnich 50 m osiągnął drugi rezultat ze wszystkich zawodników w eliminacjach. 16. miejsce, ostatnie premiowane awansem, dał wynik o 0,07 s lepszy od Polaka.

Odpadł także Jakub Skierka, który w tej samej konkurencji był 26. - 2.00,44.

Mistrzostwa potrwają do 30 sierpnia. Polska ma na koncie jeden medal. W środę srebrny na 800 m kraulem wywalczył Wojciech Wojdak.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama