Reklama

Reklama

MŚ w pływaniu. Katie Ledecky wycofuje się z wyścigów, ale nie z mistrzostw

Mistrzyni olimpijska Katie Ledecky wycofała się z finału na 1500 stylem dowolnym i eliminacji na 200 m na tym samym dystansie z czempionatu w pływaniu, który odbywa się w koreańskim Gwangju. Jak podała amerykańska ekipa, zaważyły "względy medyczne".

22-latka, która ma na koncie aż 14 złotych medali z mistrzostw świata, w tegorocznym czempionacie sensacyjnie przegrała z nastolatką z Australii Ariarne Titmus na 400 m stylem dowolnym.

"Katie nie czuje się dobrze, odkąd przyjechała do Gwangju 17 lipca i dlatego podejmowane są te środki ostrożności w celu zapewnienia jej dobrego samopoczucia i właściwego powrotu do zdrowia oraz umożliwienia jej skoncentrowania energii na skróconym harmonogramie" - powiedziała Lindsay Mintenko, dyrektor w zespole USA.

Nie oznacza to jednak, że Ledecky w ogóle kończy start w tegorocznych mistrzostwach świata. W piątek ma pojawić się w eliminacjach na 800 m stylem dowolnym.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL