MŚ w pływaniu. Jan Świtkowski siódmy w finale na 200 m stylem zmiennym

Jan Świtkowski zajął siódme miejsce w finale na 200 m stylem zmiennym mistrzostw świata na krótkim basenie w chińskim Hangzhou. Złoty medal zdobył reprezentant gospodarzy Shun Wang. Ozdobą pierwszego dnia były dwa rekordy globu - Japończyka Daiyi Seto na 200 m stylem motylkowym i męskiej sztafety USA 4x100 m kraulem.

Świtkowski uzyskał czas 1.53,96. Bezkonkurencyjny w finale był Shun Wang. Chińczyk uzyskał wynik 1.51,01. na drugiej pozycji uplasował się Amerykanin Josh Prenot, który stracił do triumfatora 1.52,69. Brązowy medal wywalczył Japończyk Hiromasa Fujimori (1.52,73).

Świtkowski w porannych eliminacjach wynikiem 1.53,60 o 0,04 s poprawił własny rekord Polski.

Pierwszego dnia MŚ w Hangzhou w finale wystąpił jeszcze Wojciech Wojdak na 400 m stylem dowolnym. Polak zajął siódme miejsce.

W półfinale na 100 m stylem grzbietowym odpadli Alicja Tchórz i Radosław Kawęcki.

Seto ustanowił rekord świata czasem 1.48,24. Poprzedni najlepszy rezultat należał do drugiego we wtorek Chada Le Closa z RPA i był o 0,32 s gorszy.

Rekord globu ustanowiła także męska sztafeta USA 4x100 m kraulem. Amerykanie osiągnęli czas 3.03,03 i należący również do nich poprzedni najlepszy rezultat poprawili o 0,27 s. Ekipa USA o 0,08 wyprzedziła Rosjan. Z trzeciego miejsca cieszyli się Brazylijczycy - 3.05,15.