Reklama

Reklama

​MŚ w pływaniu. Czerniak ustanowił rekord Polski na 50 m stylem motylkowym

Podczas eliminacyjnych zmagań pływackich mistrzostw świata w Kazaniu Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice) czasem 23,38 s ustanowił rekord Polski na 50 m stylem motylkowym.

Do popołudniowego półfinału Polak awansował z czwartym wynikiem.

Poprzedni najlepszy rezultat w kraju również należał do Czerniaka i był o 0,03 s gorszy.

Najszybszy na tym etapie rywalizacji był Francuz Florent Manaudou - 23,15.

Do finału awansowała męska sztafeta 4x100 m stylem dowolnym. Paweł Korzeniowski, Kacper Majchrzak, Jan Hołub i Czerniak z czasem 3.15,18 zajęli siódme miejsce. Niespodzianką jest odpadnięcie ekip z USA i Niemiec, które ex aequo sklasyfikowano na 11. pozycji.

W ich ślady nie zdołały pójść kobiety. Katarzyna Wilk, Alicja Tchórz, Aleksandra Urbańczyk i Anna Dowgiert czasem 3.40,89 ustanowiły rekord Polski, ale był to 12. rezultat. Płynąca na pierwszej zmianie Wilk uzyskała wynik 54,86, który jest lepszy o 0,09 s od jej dotychczasowego rekordu kraju.

Reklama

Obie sztafety zapewniły sobie prawo startu w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Eliminacji nie przebrnął natomiast Maciej Stolarski (UKS Żoliborz). Na 100 m stylem klasycznym osiągnął 33. wynik - 1.01,98. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy