MŚ w pływaniu - Czerniak piąty, a Kawęcki szósty w finale

Po dwóch dniach pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie w Stambule Ryan Lochte ma już cztery medale. W czwartek Amerykanin razem z kolegami triumfował w sztafecie 4x200 m kraulem oraz był trzeci na 100 m stylem motylkowym.

Lochte był gwiazdą poprzednich mistrzostw. Dwa lata temu w Dubaju wywalczył sześć złotych krążków i jeden srebrny. W środę triumfował na 200 m stylem dowolnym oraz w sztafecie 4x100 m kraulem
Podczas wieczornej sesji zaprezentowało się pięcioro Polaków. Konrad Czerniak (Wisła Puławy) zajął piąte miejsce (50,54 s) w finale 100 m stylem motylkowym, a Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra) szóste (50,75) na 100 m stylem grzbietowym.
Przez półfinał przebrnęła Anna Dowgiert. Zawodniczka Śląska Wrocław ustanawiając rekord Polski, z piątym rezultatem - 25,82 s - awansowała do decydujących zmagań na 50 m stylem motylkowym. W tej konkurencji startowała także Aleksandra Urbańczyk (Trójka Łódź), ale czasem 26,00 zajęła dziesiąte miejsce i odpadła z dalszej rywalizacji.
Los Urbańczyk podzielili Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław), która była 14. - 1.00,93 - na 100 m stylem zmiennym oraz Czerniak. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego miał dziesiąty rezultat - 21,46 - na 50 m kraulem.