Reklama

Reklama

MP w pływaniu: rekordy tylko juniorów

W trzecim dniu rozgrywanych w Lublinie zimowych mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów (17-18 lat) w pływaniu dwa rekordy kraju ustanowili juniorzy - indywidualnie Aleksandra Knop, a w sztafecie mieszanej pływacy ze stołecznego UKS G-8 Bielany.

Piętnastoletnia Knop z UKS 190 Łódź dystans 100 m stylem zmiennym przepłynęła w czasie 1.01,82 poprawiając swój ubiegłoroczny rezultat 1.02,16. Młodziutka pływaczka z Łodzi we wtorek została mistrzynią Polski w kategorii open na 400 m stylem zmiennym, poprawiając jednocześnie rekordy kraju juniorek 15 i 16-letnich.

Reklama

Drugi czwartkowy rekord juniorów 18-letnich ustanowiła sztafeta mieszana UKS G-8 Bielany Warszawa na dystansie 4x50 m stylem dowolnym czasem 1.35,14 poprawiając swój wynik sprzed roku 1.37,80.

Medaliści trzeciego dnia:

kobiety

50 m st. motylkowym

1. Anna Dowgiert (Warta Poznań)              - 26,25

2. Kornelia Fiedkiewicz (MKS Juvenia Wrocław) - 26,41

3. Katarzyna Rogowska (MKP Szczecin)         - 26,95

100 m st. zmiennym

1. Kinga Paradowska (MUKS Piętnastka Bydgoszcz) - 1.01,14

2. Aleksandra Knop (UKS 190 Łódź)               - 1.01,82 - rek. Polski juniorek 15-letnich

3. Barbara Mazurkiewicz (AZS UMCS Lublin)      - 1.01,92

200 m st. grzbietowym

1. Agata Naskręt (UKS G-8 Bielany Warszawa)    - 2.07,95

2. Zuzanna Herasimowicz (AZS AWF Warszawa)     - 2.09,31

3. Julia Koluch (UKS Kapry-Armexim Pruszków)   - 2.10,39

400 m st. dowolnym

1. Milena Karpisz (AZS Łódź)                    - 4.08,75

2. Paulina Piechota (UKS 190 Łódź)              - 4.09,41

3. Aleksandra Polańska (UKS GOS Raszyn)        - 4.09,81

mężczyźni

50 m st. motylkowym

1. Michał Chudy (Warta Poznań)                  - 23,43

2. Bartłomiej Lassek (AZS Politechniki Łódzkiej) - 23,54

3. Michał Poprawa (AZS AWF Katowice)            - 23,57

100 m st. zmiennym

1. Michał Chudy (Warta Poznań)                  - 52,46

2. Jan Świtkowski (AZS UMCS Lublin)             - 52,60

3. Michał Poprawa (AZS AWF Katowice)            - 53,88

200 m st. grzbietowym

1. Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa)          - 1.50,97

2. Jakub Skierka (TP Zielona Góra)              - 1.51,53

3. Karol Młynarczyk (UKS G-8 Bielany Warszawa)  - 1.55,46

400 m st. dowolnym

1. Wojciech Wojdak (BOSiR Brzesko)              - 3.40,25

2. Jakub Kraska (AZS Łódź)                      - 3.45,73

3. Kacper Klich (AZS UMCS Lublin)               - 3.45,82

sztafeta mieszana 4x50 m stylem dowolnym

1. AZS UMCS Lublin (Konrad Czerniak, Daniela Georges, Wiktoria Czarnecka, Jan Świtkowski) - 1.33,46

2. AZS AWF Katowice (Tomasz Polewka, Dominika Kossakowska, Rafał Bugdol, Katarzyna Wasick) - 1.33,65

3. UKS G-8 Bielany W-wa (Zofia Woźniak, Rafał Słowik, Natalia Skibczak, Kacper Piotrowski) - 1.35,14 - rek. Polski juniorów 18-letnich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje