Reklama

Reklama

MP w pływaniu - rekord kraju sztafety AZS AWF Katowice

Pływacy AZS AWF Katowice: Tomasz Polewka, Michał Poprawa, Mikołaj Machnik, Mateusz Żymańczyk pobili rekord Polski seniorów w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym w pierwszym dniu mistrzostw kraju na krótkim basenie, które odbywają się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pływacy AZS AWF Katowice: Tomasz Polewka, Michał Poprawa, Mikołaj Machnik, Mateusz Żymańczyk pobili rekord Polski seniorów w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym w pierwszym dniu mistrzostw kraju na krótkim basenie, które odbywają się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Czwórka z Górnego Śląska uzyskała czas 1.36,78 lepszy niemal o sekundę od ustanowionego dokładnie rok temu na tym samym obiekcie rekordu czwórki z AZS AWF Warszawa (1.37,77)

Rywalizację na 50 m stylem klasycznym, podobnie jak rok temu, wygrała 16-letnia Dominika Sztandera z Juvenii Wrocław, która wynikiem 30,70 pobiła własny rekord Polski juniorek.

Medaliści pierwszego dnia MP:

mężczyźni

50 m stylem dowolnym

1. Filip Wypych (AZS UŁ PŁ Łódź) 21,75

2. Kacper Majchrzak (Warta Poznań) 21,78

3. Jan Hołub (Śląsk Wrocław) 21,95 (rekord Polski juniorów 17 lat)

Reklama

200 m st. grzbietowym

1. Mateusz Wysoczyński (AZS AGH Kraków) 1.53,28

2. Krzysztof Jankiewicz (Nawa Skierniewice) 1.54,90

3. Maciej Falaciński (UKS MOS Ełk) 1.56,68

200 m st. zmiennym

1. Michał Poprawa (AZS AWF Katowice) 1.57,05

2. Marcin Suzin (AZS AGH Kraków) 1.57,28

3. Karol Zaczyński (Śląsk Wrocław) 1.59,24

400 m st. dowolnym

1. Marcin Kaczmarski (MKP Szczecin)3.43,22

2. Filip Zaborowski (MKP Szczecin) 3.44,75

3. Kacper Klich (Śląsk Wrocław) 3.44,89

4 x 50 m st. zmiennym

1. AZS AWF Katowice        1.36,78 - rekord Polski

 (Tomasz Polewka, Michał Poprawa, Mikołaj Machnik, Mateusz Żymańczyk)

2. AZS UŁ PŁ Łódź          1.38,44

 (Maksymilian Zgierski, Marcin Babuchowski, Filip Wypych, Gracjan Breś)

3. AZS AWF Warszawa        1.38,55

 (Miłosz Mikicin, Mateusz Andrzejczak, Filip Rowiński, Jakub Pasula)

kobiety

50 m st. klasycznym

1. Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław) 30,70 (rekord Polski juniorek do lat 18, 17, 16)

2. Paulina Zachoszcz (MKP Szczecin)     31,36

3. Zuzanna Chwadeczko (Lublinianka)     31,54

200 m st. motylkowym

1. Klaudia Naziębło (Juvenia Wrocław) 2.09,30

2. Paulina Sikora (AZS AWF Warszawa)  2.11,38

3. Joanna Szczepanik (Unia Oświęcim)  2.11,83

200 m st. zmiennym

1. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław)      2.09,72

2. Donata Kilijańska (KSZO Ostrowiec)   2.14,09

3. Jowita Sieńczyk (Żak Biała Podlaska) 2.14,37

1500 m st. dowolnym

1. Joanna Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn) 16.23,28

2. Monika Czerniak (AZS UWM Olsztyn)  16.24,62

3. Manuela Wikieł (AZS UWM Olsztyn)   16.32,33

4 x 100 m st. dowolnym

1. Juvenia Wrocław     3.45,30

  (Klaudia Naziębło, Beata Pożarowszczyk, Dominika Sztandera, Alicja Tchórz)

2. Śląsk Wrocław       3.45,67

  (Anna Dowgiert, Maja Zawiszewska, Nikola Petryka, Paulina Żelazna)

3. AZS AGH Kraków      3.46,51

  (Anna Kawecka, Luigia Sirignano, Marcelina Radlińska, Natalia Pawlaczek)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy