Reklama

Reklama

​MP w pływaniu. Kolejny rekord w Lublinie

W drugim dniu rozgrywanych w Lublinie zimowych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu padł kolejny rekord kraju. Ustanowił go 19-letni Marcin Stolarski z Żoliborza Warszawa, który dystans 100 m stylem klasycznym pokonał w czasie 58,68 s.

To rezultat o 0,12 sek. lepszy od osiągnięcia Adama Pluteckiego sprzed sześciu lat.

Medaliści drugiego dnia MP w pływaniu:

MĘŻCZYŹNI:

50 m st. grzbietowy

1. Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa)  23,28

2. Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice)    23,36

3. Maciej Falaciński (AZS AWF Katowice) 24,09

100 m st. klasyczny

1. Marcin Stolarski (Żoliborz Warszawa)   58,68 (rek. Polski)

2. Bartłomiej Roguski (Żoliborz Warszawa) 59,23

3. Mikołaj Machnik (AZS AWF Katowice)     59,33

100 m st. motylkowy

1. Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice)    49,82

Reklama

2. Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) 50,68

3. Michał Chudy (Wodnik Rawicz)          51,78

400 m st. zmienny

1. Dawid Szwedzki (Śląsk Wrocław)                    4.12,19

2. Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim)                   4.12,40

3. Marcel Wągrowski (Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki) 4.12,62

1500 m st. dowolny

1. Konrad Stępień (AZS AWF Warszawa) 15.06,55

2. Paweł Krawczyk (BUKS Warszawa)    15.30,84

3. Daniel Biś (AZS AWF Warszawa)     15.32,80

sztafeta 4x100 m st. zmienny

1. AZS AWF Katowice 1    3.27,56 (wynik lepszy od rekordu Polski seniorów)

(Tomasz Polewka, Krzysztof Tokarski, Konrad Czerniak, Maciej Falaciński)

2. AZS AWF Warszawa 1    3.28,09

(Radosław Kawęcki, Maciej Certa, Paweł Korzeniowski, Adam Dubiel)

3. AZS AWF Katowice 2    3.33,66

(Wojciech Gabrysz, Mikołaj Machnik, Michał Poprawa, Rafał Bugdoł)

KOBIETY:

50 m st. motylkowy

1. Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław)   25,80

2. Julia Jagoda (AZS AWF Katowice) 26,71

3. Paulina Nogaj (Wodnik Radom)    26,94

100 m st. dowolny

1. Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ-PŁ Łódź) 53,46

2. Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław)         54,27

3. Diana Sokołowska (AZS AWFiS Gdańsk)   54,66

100 m st. grzbietowy

1. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław)    57,43

2. Ludwika Szynal (Skarpa Lublin)     59,19

3. Agata Naskręt (Astoria Bydgoszcz)  59,45

200 m st. klasyczny

1. Weronika Paluszek (AZS AWF Warszawa) 2.23,31 2. Paulina Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn)  2.25,36

3. Angelika Wikieł (UŚKS Ostrołęka)     2.26,12

400 m st. dowolny

1. Monika Czerniak (Kormoran Olsztyn)          4.07,98

2. Paulina Piechota (UKS 190 Łódź)             4.08,44

3. Milena Karpisz (Piątka Konstantynów Łódzki) 4.10,19

sztafeta 4x200 m st. dowolny

1. Juvenia Wrocław    8.08,25 (wynik lepszy od rekordu Polski do 23 lat)

(Paula Żukowska, Dominika Sztandera, Weronika Górecka, Alicja Tchórz)

2. AZS AWFiS Gdańsk   8.10,64

(Diana Sokołowska, Julia Klonowska, Gabriela Wójtowicz, katarzyna Baranowska)

3. AZS AGH Kraków     8.10,85

(Anna Kawecka, Luigia Sirignano, Marcelina Radlińska, Kamila Kunka)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje