Reklama

Reklama

MP w pływaniu - cztery rekordy Polski w pierwszym dniu

Cztery rekordy Polski padły podczas pierwszego dnia rozgrywanych w Lublinie zimowych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu.

Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) na dystansie 200 m stylem zmiennym uzyskała czas 2.07,97 (poprzedni od ośmiu lat należał do Katarzyny Baranowskiej - 2.09,25), Milena Karpisz (Piątka Konstantynów Łódzki) 800 m stylem dowolnym przepłynęła w czasie 8.25,70 (pobiła rekord Otylii Jędrzejczak - 8.26,19 z 2004 roku), a Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice) poprawił swój rekord sprzed czterech lat (20,88) na 50 m stylem dowolnym, uzyskując 20,79.

Reklama

Rekord Polski poprawiła także klubowa sztafeta AZS AWF Katowice mężczyzn na 4x50 m stylem zmiennym - 1.33,90.

Medaliści pierwszego dnia:

mężczyźni

   50 m dowolnym

1. Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice)           20,79 (rekord Polski)

2. Filip Wypych (AZS UŁ-PŁ Łódź)                21,33

3. Sebastian Szczepański (Korner Zielona Góra)  21,44

   200 m zmiennym

1. Marcin Tarczyński (Legia Warszawa)         1.56,19

2. Marcin Suzin (AZS AGH Kraków)              1.57,56

3. Krystian Bałabuch (AZS AGH Kraków)         1.58,62

   200 m grzbietowym

1. Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa)        1.48,32

2. Jakub Skierka (Trops Kartuzy)              1.54,29

3. Mateusz Wysoczyński (AZS AGH Kraków)       1.54,29

   400 m dowolnym

1. Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim)            3.40,36

2. Filip Zaborowski (MKP Szczecin)            3.40,37

3. Kacper Klich (Śląsk Wrocław)               3.40,57

   sztafeta 4x50 m zmiennym

1. AZS AWF Katowice 1                         1.33,90 (rekord Polski)

  (Tomasz Polewka, Konrad Czerniak, Krzysztof Tokarski, Maciej Falczyński)

2. AZS AWF Warszawa 1                         1.36,19

   (Radosław Kawęcki, Paweł Korzeniowski, Michał Szer, Maciej Certa)

3. AZS UŁ-PŁ 1                                1.36,72

  (Michał Brzuś, Maksymilian Zgierski, Filip Wypych, Bartłomiej Lassek)

kobiety

   50 m klasycznym

1. Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław)        30,10

2. Paulina Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn)         31,16

2. Paulina Uryga (AZS AGH Kraków)              31.45

   200 m motylkowym

1. Paula Żukowska (Juvenia Wrocław)          2.13,45

2. Natalia Nienałtowska (AZS AWF Warszawa)   2.14,24

3. Marcelina Radlińska (AZS AGH Kraków)      2.14,29

   200 m zmiennym

1. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław)           2.07,97 (rekord Polski)

2. Katarzyna Baranowska (AZS AWFiS Gdańsk)   2.11,12

3. Jowita Sieńczyk (Żak Biała Podlaska)      2.13,82

   800 m dowolnym

1. Milena Karpisz (Piątka Konstantynów Łódzki)  8.25,70 (rekord Polski)

2. Monika Czerniak (Kormoran Olsztyn)           8.30,33

3. Paulina Piechota (UKS 190 Łódź)              8.30,63

   sztafeta 4x100 m dowolnym

1. Śląsk Wrocław 1                           3.41,94

   (Anna Dowgiert, Patrycja Rzońca, Paulina Żelazna, Nikola Petryka) 

2. Juvenia Wrocław                           3.43,02

   (Dominika Sztandera, Weronika Górecka, Paula Żukowska, Alicja Tchórz)

3. AZS AGH Kraków 1                          3.43,15

   (Anna Kawecka, Luigia Sirignano, Anna Kozłowska, Kamila Kunka)

   sztafeta mieszana 4x50 m zmiennym

1. Juvenia Wrocław                           1.42,63

   (Alicja Tchórz, Mateusz Chaba, Dominika Sztandera, Mateusz Fajfer)

2. AZS AWF Katowice 1                        1.43,47

   (Tomasz Polewka, Konrad Czerniak, Marlena Dudek, Julia Jagoda)

3. Śląsk Wrocław                             1.43,50

   (Oskar Krupecki, Anna Dowgiert, Dawid Szwedzki, Nikola Petryka)

Dowiedz się więcej na temat: Alicja Tchórz | Konrad Czerniak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje