Reklama

Reklama

MP w pływaniu: Alicja Tchórz i Aleksandra Urbańczyk zdobyły po cztery złote medale

Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) i Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Łódź) zdobyły po cztery złote medale pływackich mistrzostw Polski na krótkim basenie, które w niedzielę zakończyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Tchórz w ostatnim dniu zawodów dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium - zwyciężyła na dystansie 100 m stylem motylkowym i na 400 m zmiennym. Także dwukrotnie triumfował tego dnia Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) na 50 m stylem motylkowym i 100 m zmiennym.

Reklama

Tchórz wywalczyła w sumie pięć medali - oprócz czterech złotych miała jeszcze srebro. Także pięć zdobyła jej klubowa koleżanka Klaudia Naziębło: trzy złote oraz po jednym srebrnym i brązowym.

Jedną z gwiazd zawodów był 18-letni Wojciech Wojdak z Unii Oświęcim, który indywidualnie wywalczył trzy złote i jeden srebrny medal. Jego wynik na dystansie 800 m stylem dowolnym 7 minut 38 sekund 17 setnych jest rekordem Polski.

Po trzy trofea - wszystkie złote - sięgnęli na pływalni "Rawszczyzna" medaliści rozegranych przed dwoma tygodniami mistrzostw świata w Dausze, zawodnicy AZS AWF Warszawa - Korzeniowski i Radosław Kawęcki. Taką samą liczbą złotych krążków zdobytych w Ostrowcu może pochwalić się Jan Świtkowski z UKS Skarpa Lublin.

Medaliści ostatniego dnia MP:

   mężczyźni

   50 m st. motylkowym

1. Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) 23,29

2. Michał Poprawa (AZS AWF Katowice)     23,37

3. Oskar Krupecki (Śląsk Wrocław)        23,44

   100 m st. grzbietowym

1. Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa) 50,03

2. Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice)   51,30

3. Marcin Tarczyński (Kapry Armexim)   51,99

   100 m st. zmiennym

1. Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) 53,21

2. Łukasz Chmiel (AZS AWF Katowice)      54,91

3. Marcin Suzin (AZS AGH Kraków)         55,00

   200 m st. dowolnym

1. Jan Świtkowski (Skarpa Lublin)  1.44,14

2. Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim) 1.46,49

3. Dawid Zieliński (MKP Szczecin)  1.46,60

   200 m st. klasycznym

1. Marcin Stolarski (Żoliborz Warszawa) 2.08,83 rekord Polski juniorów

2. Maciej Certa (AZS AWF Warszawa)      2.09,72

3. Jacek Arentewicz (Shark Rudna)       2.09,90

   4x200 m st. dowolnym

1. Śląsk Wrocław    7.10,46

   (Jan Hołub, Oskar Krupecki, Maciej Kuświk, Kacper Klich)

2. AZS AWF Katowice 7.13,01

   (Michał Poprawa, Wojciech Głyk, Sławomir Smeja, Konrad Czerniak)

3. AZS AWF Warszawa 7.18,85

   (Patryk Gąsior, Adam Dubiel, Radosław Kawęcki, Paweł Korzeniowski)

   kobiety

   50 m st. dowolnym

1. Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Łódź) 24,22

2. Anna Kawecka (AZS AGH Kraków)         25,09

3. Nikola Petryka (Śląsk Wrocław)        25,17

   100 m st. klasycznym

1. Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław)    1.07,14

2. Paulina Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn)     1.08,39

3. Agnieszka Ostrowska (AZS PWSZ Racibórz) 1.09,74

   100 m st. motylkowym

1. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław)    59,62

2. Mirela Olczak (AZS AWF Warszawa) 1.01,07

3. Paulina Nogaj (Wodnik Radom)     1.01,08

   200 m st. dowolnym

1. Monika Czerniak (AZS UWM Olsztyn)           1.58,76

2. Justyna Burska (Piątka Konstantynów Łódzki) 1.59,43

3. Milena Karpisz (Piątka Konstantynów Łódzki) 1.59,65

   200 m st. grzbietowym

1. Klaudia Naziębło (Juvenia Wrocław)    2.08,30

2. Agata Magner (Jordan Kraków)          2.11,83

3. Gabriela Wójtowicz (AZS AWFiS Gdańsk) 2.12,46

   400 m st. zmiennym

1. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław)      4.42,10

2. Jowita Sieńczyk (Żak Biała Podlaska) 4.45,58

3. Paulina Piechota (UKS 190 Łódź)      4.47,86

   4x100 m st. zmiennym

1. Śląsk Wrocław   4.04,84

   (Maja Zawiszewska, Anna Dowgiert, Klaudia Szczuka, Nikola Petryka)

2. Juvenia Wrocław 4.05,75

   (Klaudia Naziębło, Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Weronika Górecka)

3. AZS AGH Kraków  4.07,19

   (Katarzyna Górniak, Marcelina Radlińska, Paulina Uryga, Anna Kawecka)


Dowiedz się więcej na temat: Aleksandra Urbańczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje