Reklama

Reklama

Mistrzyni olimpijska Pernille Blume poddała się operacji serca

Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w pływaniu Dunka Pernille Blume poddała się operacji serca. Zabieg zakończył się sukcesem - podała tamtejsza federacja.

24-letnia Blume operowana była pod koniec stycznia w Kopenhadze, ale dopiero teraz oficjalnie o tym poinformowano. Wrodzoną wadę serca wykryto podczas badań związanych z powracającym bólem w lewym ramieniu.

Po rekonwalescencji Blume ma wziąć udział w zgrupowaniu kadry narodowej w Republice Południowej Afryki.

W igrzyskach w Rio w 2016 roku triumfowała na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Uzyskała czas 24,07, wyprzedzając o 0,02 s Amerykankę Simone Manuel i 0,04 Białorusinkę Aliaksandrę Hierasimienię.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy