Reklama

Reklama

Mistrzyni olimpijska najmłodszą deputowaną do chińskiego parlamentu

Czterokrotna mistrzyni olimpijska w skokach do wody 20-letnia Chen Ruolin została najmłodszą deputowaną do parlamentu - Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych.

Spośród 2987 członków parlamentu, wybranych w wyborach pośrednich w prowincjach, regionach autonomicznych i miastach wydzielonych, tylko dwie osoby urodziły się w latach dziewięćdziesiątych, a Chen jest najmłodsza.

Zawodniczka zdobyła po dwa złote medale na igrzyskach w Pekinie i w Londynie - w skokach z wieży 10-metrowej indywidualnych i synchronicznych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy