ME w pływaniu: Anna Dowgiert ósma na 50 m stylem motylkowym

​Anna Dowgiert zajęła ósme miejsce w finałowym wyścigu na 50 m stylem motylkowym na pływackich mistrzostwa Europy w Londynie. Wygrała Szwedka Sarah Sjoestroem przed Dunką Jeanette Ottesen i Brytyjką Francescą Halsall. Taką samą pozycję, tylko że na 200 m stylem grzbietowym, zajęła Alicja Tchórz.

W finale Dowgiert uzyskała czas 26,22 s, o 1,23 s słabszy od zwyciężczyni. Druga Ottesen straciła do Sjoestroem 0,45, a trzecia Halsall 0,49.

Na 200 m stylem grzbietowym triumfowała Węgierka Katinka Hossu z czasem 2.07,01. Na drugim stopniu podium stanie Daryna Zewina, która straciła 0,47, a na trzecim Chorwatka Matea Samardzić 2,23 gorzej od Węgierki.

Tchórz przypłynęła 6,47 za Hossu.

Do finału 200 m stylem dowolnym awansował za to, z piątym czasem, Kacper Majchrzak. Polak zajął trzecie miejsce w pierwszej serii półfinałowej wynikiem 1.46,95 ustanawiając swój rekord życiowy. Majchrzak już w porannych eliminacjach wypełnił minimum na zbliżające się igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Wyprzedzili go tylko Holender Sebastiaan Verschuren (1.45,87) i Serb Velimir Stjepanović (1.46,04).

W drugim półfinale czasy lepszy od Polaka uzyskali Brytyjczyk James Guy (1.46,59) i Belg Glenn Surgeloose (1.46,91).

Finał rozegrany zostanie w środę wieczorem.