Reklama

Reklama

Koronawirus w sporcie. Ośmioro węgierskich pływaków i trener zakażonych

Węgierscy pływacy od lat zaliczają się do światowej czołówki. Tamtejsza federacja poinformowała, że ośmioro kadrowiczów i trener zostało zainfekowanych koronawirusem.

W tym gronie jest medalistka igrzysk, mistrzostw świata i Europy Boglarka Kapas, która o zakażeniu koronawirusem informowała już wczoraj.

W miejscowych mediach o pozytywnym wyniku testu opowiedział także Dominik Kozma, który ma na koncie m.in. brązowe krążki MŚ i ME. Wśród zarażonych są też Richard Bohus i David Horvath. Inne nazwiska na razie nie zostały ujawnione.

Przedstawiciele węgierskiej federacji obawiają się, że przypadków koronawirusa w reprezentacji może być więcej. Pływacy w marcu przebywali na zgrupowaniu w tureckim Erzurum.

Reklama

Pierwsze wyniki badań były negatywne, ale kolejne potwierdziły, że zawodnicy i szkoleniowiec są zainfekowani. Wszystkich czeka teraz dwutygodniowa kwarantanna.

Niedawno Międzynarodowa Federacja Pływacka podała, że zaplanowane od 16 lipca do 1 sierpnia 2021 roku mistrzostwa globu w japońskiej Fukuoce odbędą się w nowym terminie. Powodem jest zmiana daty igrzysk olimpijskich w Tokio (23 lipca - 8 sierpnia 2021). FINA rozważa m.in. przeniesienie zawodów na 2022 rok.

giel/ co/

Dowiedz się więcej na temat: Boglarka Kapas | pływanie | koronawirus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje