Reklama

Reklama

Japońska pływaczka Rikako Ikee zachorowała na białaczkę

Utalentowana japońska pływaczka, 18-letnia Rikako Ikee zachorowała na białaczkę - poinformowały miejscowe media. Przez ekspertów uważana jest za kandydatkę do zdobycia złotego medalu olimpijskiego w Tokio na dystansie 100 metrów stylem motylkowym.

"W najbliższym czasie skupię się na leczeniu, bowiem chcę zrobić wszystko, co w mojej mocy, abym mogła jak najszybciej pokazać jeszcze mocniejszą Rikako Ikee" - przekazała Japonka za pośrednictwem portalu społecznościowego. Dodała, że wciąż nie może uwierzyć w diagnozę, a o chorobie dowiedziała się po powrocie ze zgrupowania w Australii, gdzie "czuła się źle".

Ikee była największą gwiazdą zawodów pływackich podczas ubiegłorocznych Igrzysk Azjatyckich w Indonezji. Zdobyła osiem medali, w tym sześć złotych.

Z kolei trzykrotnie stawała na najniższym podium mistrzostw świata na krótkim basenie w Kanadzie w 2016 roku. Wcześniej zadebiutowała jeszcze w igrzyskach w Rio de Janeiro; na 100 m "motylkiem" zajęła szóste miejsce.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy