Reklama

Reklama

Igrzyska Azjatyckie: japońska pływaczka Rikako Ikee z rekordem ośmiu medali

Japońska nastolatka, pływaczka Rikako Ikee robi furorę na Igrzyskach Azjatyckich. W Dżakarcie zdobyła osiem medali, w tym sześć złotych i wyrównała rekord strzelca z Korei Płn. So Gil-Sana z 1982 r. Stała się także najbardziej utytułowaną kobietą w historii tych zmagań.


Japonka wygrała w piątek 50 metrów stylem dowolnym, co było jej szóstym triumfem. Wcześniej okrzyknięta nadzieją na igrzyska w Tokio 2020 zwyciężyła na 100 metrów kraulem, na 50 i 100 m motylkiem oraz w sztafetach 4x100 m dowolnym i zmiennym. 

"Przed każdym z wyścigów byłam bardzo zdenerwowana. Nie znoszę przegrywać i myślę, że ta motywacja pomaga mi w odnoszeniu zwycięstw. Czułam te ostanie metry wyścigu w piątek, ale szczęśliwie udało mi się wykorzystać całą energię i zdobyć kolejne złoto" - powiedział Ikee.

Reklama

W rywalizacji pływackiej w Dżakarcie ekipa Japonii zdobyła tyle samo złotych medali - 19, co potęga do tej pory i największy jej rywal Chiny. W klasyfikacji ogólnej w pływaniu sportowcy Kraju Kwitnącej Wiśni wyprzedzili jednak rywali - wywalczyli 52 krążki, a Chińczycy 50.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy