Reklama

Reklama

29-letnia Britta Steffen zakończyła pływacką karierę

Niemiecka pływaczka Britta Steffen ogłosiła w piątek zakończenie sportowej kariery w wieku 29 lat. Największe sukcesy odniosła w sierpniu 2008 roku na igrzyskach w Pekinie, gdzie została mistrzynią olimpijską na 50 i 100 metrów stylem dowolnym.

"Kończę karierę wiedząc, że znajduję się wśród najlepszych na świecie. To mi wystarczy do prawdziwej satysfakcji. W ostatnich tygodniach zastanawiałam się i zrozumiałam, że już nie ma we mnie motywacji do walki o tytuły i medale jeszcze przez dwa, trzy lata" - napisała w oświadczeniu dla prasy Steffen, która w Pekinie zdobyła też brąz w sztafecie 4x200 m st. dow.

Reklama

W kolejnym sezonie na 50 i 100 m kraulem wywalczyła w Rzymie tytuły mistrzyni świata na długim basenie, ustanawiając rekordy świata na obydwu dystansach, a także była trzecia z niemiecką sztafetą 4x100 m st. dow.

Niepowodzeniem zakończył się jej start na ostatnich igrzyskach w Londynie, gdzie znalazła się poza podium. To wyraźnie podcięło jej skrzydła, choć jeszcze niedawno twierdziła w wywiadach, ze wystąpi na olimpiadzie w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Dowiedz się więcej na temat: pływanie | Britta Steffen | pływaczka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama