Reklama

Reklama

Zmiany w polskim hokeju: dzika karta za 200 tys. zł i więcej obcokrajowców

Możliwość zakupienia za 200 tys. zł dzikiej karty umożliwiającej występy w Polskiej Lidze Hokejowej, a także zwiększenie limitu obcokrajowców po uiszczeniu odpowiedniej zapłaty - to najważniejsze zmiany, jakie proponuje Polski Związek Hokeja na Lodzie na swej stronie internetowej.

Na stronie PZHL-u opublikowano dzisiaj komunikat zarządu spółki PHL, która będzie zarządzała profesjonalną ligą,, począwszy od sezonu 2013/2014. Zwiększono limit obcokrajowców - bez dodatkowych opłat będzie ich mogło grać tak jak dotychczas sześciu, a za każdego kolejnego trzeba będzie płacić. Ile? Okaże się 13 czerwca. Ważną zmianą jest zobligowanie klubów do korzystania z młodzieży - w każdym meczu w składzie każdego zespołu ma występować co najmniej czterech Polaków, bądź hokeistów z polskimi korzeniami, którzy nie ukończyli 23 lat.

Reklama

Oto treść komunikatu PHL:

"Wychodząc naprzeciw postulatom klubów przedstawiamy Państwu najważniejsze założenia zawarte w regulaminach, które po akceptacji Zarządu PZHL staną się obowiązujące w najbliższym sezonie:

1. Zasadą jest, że w jednym meczu w protokole meczowym może być umieszczonych bez dodatkowych opłat maksymalnie 6 obcokrajowców. Za obcokrajowca uznaje się każdego zawodnika legitymującego się zagranicznym paszportem niezależnie od stażu gry w polskiej lidze hokeja na lodzie.

2. Do grupy obcokrajowców nie zalicza się zawodników pochodzenia polskiego, tzn. nie posiadającego polskiego obywatelstwa, spełniającego jednak przesłanki do uznania go za osobę pochodzenia polskiego w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa powszechnego.

3. Istnieje możliwość gry większej ilości obcokrajowców pod warunkiem uiszczenia opłat, które zostaną umieszczone w Tabeli Opłat do dnia 10.06.2013 r.    

4.Opłaty dotyczą wyłącznie miejsc i nie przynależą do konkretnych zawodników.

5.Obowiązek grania w każdym meczu 4 zawodników młodzieżowych do lat 23 mających polskie obywatelstwo lub polskie pochodzenie. Należy podkreślić, że obowiązkiem komisarza zawodów będzie sprawdzanie uczestniczenia w grze wyznaczonych zawodników młodzieżowych.

6. W rozgrywkach będzie uczestniczyło 8 zespołów chyba, że do dnia 31.05.2013r. do Ligi wpłynie pisemny wniosek klubu, który będzie zainteresowany wykupieniem tzw. "dzikiej karty" za opłatą określoną na sezon 2013/2014 w wysokości 200.000,00 PLN netto  (płatnej do 31.07.2013 r).

7. Rozgrywki w sezonie zasadniczym będą odbywać się w ramach 6 rund.

8. Rozgrywki play-off będą rozgrywane na następujących zasadach:           
a) udział w play off mają zapewnione drużyny, które po sezonie zasadniczym zajmowały miejsca 1-8.
b) w przypadku uczestniczenia w rozgrywkach 9 drużyn, ostatnia drużyna nie przystępuje do rozgrywek play-off.
c) we wszystkich rundach play-off zwycięzcą pary będzie drużyna, wygrywająca 4 spotkania.

9. Przez co najmniej dwa sezony ostatnia drużyna PHL nie będzie degradowana z ligi a zwycięzca rozgrywek I ligi będzie nabywał prawa do udziału w rozgrywkach PHL. 

10. Spółka przejmuje wszelkie obciążenia związane z obsługą sędziów (zarówno funkcyjnych jak i lodowych).

11. Każdy klub ma prawo desygnować 2 kandydatów (główny i rezerwowy) na stanowisko Komisarza Zawodów. Komisarz z ramienia spółki będzie pełnił funkcję tzw. "opiekuna meczu". Zasadą będzie, iż Komisarz nie może pełnić swoich obowiązków na meczu drużyny, która wysunęła jego kandydaturę. 

12. W terminie do dnia 10.06.2013 r kluby otrzymają Regulaminy Rozgrywek wraz z wszystkimi załącznikami, które zgodnie z Ustawą o Sporcie muszą uzyskać akceptację Zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie."

Dowiedz się więcej na temat: Polska Liga Hokejowa | pzhl | Leszek Laszkiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje