Reklama

Reklama

Zenon Konopka zaprezentował się kibicom Ciarko PBS Bank Sanok

Przed drugą tercją wtorkowego meczu w Sanoku pomiędzy Ciarko PBS Bank a GKS-em Tychy kibicom zaprezentował się nowy nabytek sanoczan - Zenon Konopka.

Napastnik, który jeszcze przed rokiem występował w najlepszej hokejowej lidze świata - NHL, we wtorek dotarł do Sanoka.

Zenon Konopka ma polskie korzenie, jego ojciec był Polakiem, a matka Amerykanką.

W lidze NHL rozegrał 346 spotkań sezonu zasadniczego, w których zdobył 12 bramek i zanotował 18 asyst. Na ławce kar przesiedział 1082 minuty karne. Z NHL żegnał się w przykrych okolicznościach - został przyłapany na stosowaniu dopingu. Oprócz kary finansowej, został zawieszony na 20 meczów i nie mógł dostać nowego kontraktu.

Reklama

Sanoczanie przyjęli go entuzjastycznie. Były zawodnik NHL włożył koszulkę, w której będzie występował, a fani bili brawo i skandowali jego imię i nazwisko.

Konopka, który na taflach NHL zasłynął jako specjalista od bójek, brawami podziękował kibicom, a następnie uderzając pięścią w otwartą dłoń, zapowiedział, że żaden z rywali nie będzie miał z nim miękkiej gry.

Konopka ma zadebiutować w piątek podczas meczu z Unią w Oświęcimiu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama