Zagłębie rozbiło wicemistrzów Polski!

Niespodzianka w Tychach. Rozpędzeni wicemistrozwie kraju zdecydowanie ulegli Zagłębiu Sosnowiec 1:5. Pozostałe mecze 15.kolejki PLH miały niezwykle dramatyczny przebieg.

Tyszanie, którzy ostatnimi bardzo dobrymi występami, wdrapali się na fotel lidera rozgrywek tym razem byli jedynie tłem dla rywali. Sosnowiczanie po niespełna 30 minutach prowadzili już 3:0, a na trafienie gospodarzy zdołali odpowiedzieć jeszcze dwoma bramkami.

Dużo więcej emocji dostarczyły trzy pozostałe niedzielne mecze. W Gdańsku Stoczniowiec uległ po dogrywce Comarch Cracovii 1:2. Bramkę decydującą o wygranej krakowian zdobył niezawodny Leszek Laszkiewicz, który skierował krążek do bramki w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Wielki charakter pokazali hokeiści Polonii Bytom, którzy przegrywali z Naprzodem 0:2 i 1:3, a mimo to, zdołali doprowadzić do wyrównania. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i zwycięzce miały wyłonić rzuty karne. Jedynym skutecznym snajperem okazał się Błażej Salamon, który zapewnił gościom wygraną.

Także w Oświęcimiu kibice doczekali się rzutów karnych. Hokeiści Unii trzy razy prowadzili, ale za każdym razem goście z Sanoka doprowadzali do wyrównania. Dodatkowy czas gry zakończył się bezbramkowym remisem i o zwycięstwie decydowały karne. Dla oświęcimian trafiali Marek Modrzejewski i Martin Buček, rywale odpowiedzieli tylko uderzeniem Lubomira Cabana, i musieli uznać wyższość Unii.

Wyniki 15.kolejki PLH:

Energa Stoczniowiec Gdańsk - Comarch Cracovia 1:2 (1:0, 0:1, 0:0) dogrywka 0:1

Bramki: 1:0 Smeja - Jankowski (17), 1:1 Hlouch - Cerny (26), 1:2 L.Laszkiewicz (65)

Energa Stoczniowiec: Odrobny (Maza) - Wróbel, Bigos, Skutchan, Jurasek, Vitek - Skrzypkowski, Rompkowski, Urbanowicz, Rzeszutko, Jankowski - Smeja, Beniasiewicz, Kostecki, Prokop, Furo - Poziomkowski, Sowiński.

Comarch Cracovia: Radziszewski (Jakubowski) - Csorich, Černy, L.Laszkiewicz, Słaboń, D.Laszkiewicz - Marcińczak, Dulęba, Piotrowski, Pasiut, Witowski - Wajda, Noworyta, Hlouch, Badžo, Spirin - Landowski, Dubel, Urban, Cieślak, Kowalówka.

Kary: Stoczniowiec - 28 minut, w tym 10 minut dla Bartłomieja Wróbla za atak na rywala z tyłu; Cracovia - 16 minut. Widzów 2 200.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Bramki: 0:1 Chabior - Kozłowski (5:38), 0:2 Holik (21:10, w osłabieniu), 0:3 Puzio - Belica - Luka (28:02), 1:3 Proszkiewicz - Bagiński (39:29), 1:4 Gabryś - M.Puzio (43:29), 1:5 Labryga - Belica (49:48)

GKS: Sobecki - Sokół, Gonera, Bagiński, Parzyszek, Bacul - Jakes, Kotlorz, Sarnik, Garbocz, Proszkiewicz - Śmiełowski, Mejka, Woźnica, Frączek, Gawlina - Majkowski, Piekarski, Matczak, Jakubik, Wołkowicz

Zagłębie: Jaworski - Rutkowski, Gabryś, Luka, Puzio, Belica - Labryga, Urban, Jaros, Zachariasz, Klisiak - Dronia, Holik, Bernat, Da Costa, Ślusarczyk - Duszak, Kotuła, T.Kozłowski, M.Kozłowski, Chabior

Kary: GKS 32 minuty w tym po 10 minut za niesportowe zachowanie dla Robina Bacula i Adama Bagińskiego, Zagłębie - 30 minut w tym 10 min za niesportowe zachowanie Teddy'ego Da Costy. Widzów: 1200.

Unia Oświęcim - KH Sanok 4:3 (1:0, 1:2, 1:1) dog.0:0, karne 2:1

Bramki: 1:0 Noworyta - Szewczyk (17:26, w przewadze), 1:1 Caban (30:36), 2:1 Valušiak - Noworyta (32:13, w przewadze), 2:2 Kostecki - Demkowicz (37:16), 3:2 Szewczyk - Modrzejewski (56:08), 3:3 Kostecki - karny (58:55)

Unia: Stańczyk - R. Noworyta, Hegegy, Buczek (2), Połącarz, Valusiak (2) - Flaszar (2), Obsatrczyk (2), Sobała, Ryczko, Modrzejewski (2) - Kasperczyk (2), Maj, Sękowski, Szewczyk, Kwiatek.

KH Sanok: Zborowski - T. Demkowicz, Rąpała, Ćwikła (6), Caban (2), Kostecki - Maślak (2), Gurican (2), Michał Radwański, Lauko, M. Mermer (4) - Gil, Sekać, Milan, Melichercik (2), Maciej Radwański - Grzesik (2), Maciejko, Solon.

Kary: Unia - 14, KH - 20 minut. Widzów 500

Naprzód Janów - Polonia Bytom 3:4 (1:0, 0:0, 2:3) dog.0:0, karne 0:1

Bramki: 1:0 Słodczyk - Stachura (18:14), 2:0 Stachura - Gretka (42:52), 2:1 Da Costa - Rutkowski - Puzio (49:22, w przewadze), 3:1 Elżbieciak - Tokési (51:30, w podwójnej przewadze), 3:2 Mračka - Kuźniecow - Tokosz (58:16), 3:3 Puzio (58:40)

Kary: Naprzód - 26 minut, w tym 10 za niesportowe zachowanie dla Piotra Cinalskiego, Polonia - 12 minut. Widzów 800

TKH Toruń - Wojas Podhale Nowy Targ 4:1 - mecz rozegrano awansem 18 września.