Reklama

Reklama

Teddy da Costa blisko Comarch/Cracovii

Ci, którzy narzekali na słabe wzmocnienia hokejowego mistrza Polski - Comarch/Cracovii teraz powinni być zadowoleni. Oto z "Pasami" trenuje reprezentant Francji Teddy da Costa i być może już wkrótce podpisze z nim kontrakt.

Teddy da Costa grał już w naszej ekstraklasie, w Zagłębiu Sosnowiec, w latach 2005-2010, czy GKS-ie Tychy (2011-2013), gdy jeszcze nie był tak markowym hokeistą.

Od kilku lat jest mocnym punktem reprezentacji Francji, jeśli wrócić na nasze tafle powinien być jednym z najlepszych napastników ligi!

Teddy ma także polski paszport, jego mama jest Polką. Płynnie mówi po polsku, wybrał jednak występy dla silniejszej reprezentacji "Trójkolorowych", która regularnie występuje w elicie MŚ.

W ubiegłym sezonie bronił barw Pelikanów z Lahti w ekstraklasie Finlandii i Sportu Vaasa z zaplecza ekstraklasy Finlandii. 

W barwach Francji Teddy rozegrał 85 spotkań, strzelając 15 bramek, z czego trzy na MŚ elity. 

Reklama

Na razie oficjalna wersja głosi, że menedżer da Coście szuka klubu za granicą, tam jednak sezon jest w pełni i poważne marki mają dopięte składy. Jeśli stronom uda się porozumieć finansowo, da Costa wzmocni Cracovię.

Michał Białoński

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL