Reklama

Reklama

Tauron KH GKS Katowice pozyskał Malasińskiego, Wronkę i Gruszkę

Tomasz Malasiński, Patryk Wronka i Dariusz Gruszka wzmocnili Tauron KH GKS Katowice. Hokeiści ze Śląska chcą powalczyć w nowym sezonie o miejsce w czołowej czwórce Polskiej Hokej Ligi.

Nie wiadomo jeszcze, czy trenerem pozostanie selekcjoner kadry Jacek Płachta.

Umowy z GKS podpisali napastnicy Tomasz Malasiński (Swindon Wildcats, Wielka Brytania), Patryk Wronka (Orli Znojmo, Czechy) i Dariusz Gruszka (Podhale Nowy Targ). Kilka dni wcześniej do Katowic przeniósł się inny kadrowicz, bramkarz Kamil Kosowski (GKS Tychy).

W poprzednim sezonie katowiczanie prowadzeni przez Płachtę zajęli ósme miejsce w ekstralidze.

- Nie mogę jeszcze powiedzieć, kto będzie szkoleniowcem w nowych rozgrywkach. Niedawno odbyły się mistrzostwa świata i nie było w tym czasie atmosfery do rozmów na ten temat. Mamy pewne kwestie do ustalenia - powiedział podczas wieczornej piątkowej konferencji prezes hokejowego GKS Przemysław Plisz.

Reklama

Przyznał, że kondycja finansowa klubu jest dobra. - Rok temu nie mieliśmy czasu na zbudowanie składu, nie wszystkie transfery były trafione. Teraz mamy okazję lepiej gospodarować pieniędzmi. Zagramy o pierwszą czwórkę - ocenił prezes.

Przedstawieni w piątek trzej nowi zawodnicy zgodnie podkreślili, że do przenosin do GKS skłoniła ich wizja budowy silnego zespołu walczącego o czołówkę ligi.

- Tu się buduje solidna drużyna grająca o wysokie cele. Oferta GKS była bardzo dobra i szybko się zdecydowałem, by podpisać kontrakt. Myślę, że będziemy mogli stawić czoła najlepszym - stwierdził Gruszka.

- Powstaje fajny zespół, cieszę się, że będę jego częścią. Mam nadzieję, że na koniec sezonu wszyscy będziemy bardzo szczęśliwi - dodał Wronka.

- Najwyższym celem jest zawsze mistrzostwo Polski. Będziemy do niego dążyli - zaznaczył Malasiński.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL