Reklama

Reklama

Tauron KH GKS Katowice - Arłan Kokczetaw 2-4 w finałowym turnieju Pucharu Kontynentalnego

Hokeiści Tauronu KH GKS Katowice przegrali z Arłanem Kokczetaw 2-4 na otwarcie finałowego turnieju Pucharu Kontynentalnego, który rozgrywany jest w Belfaście.

Mistrz Kazachstanu i lider tamtejszej ligi wygrał półfinałowy turniej w Lyonie, odnosząc komplet zwycięstw. Katowiczanie zajęli drugie miejsce w turnieju półfinałowym w Belfaście.

Wicemistrzowie Polski rozpoczęli bardzo uważnie w defensywie, ale w 12. minucie Konstantin Sawienkow strzałem z bliska pokonał Kevina Lindskouga.

Katowiczanie zapłacili wysoki rachunek za obie kary, jakie w pierwszej części złapali Jesse Rothla i Jakub Wanacki. Arłan bezlitośnie wykorzystał obie sytuacje, w których atakował z przewagą zawodnika.

Szansa przed polskim zespołem otworzyła się w 23. minucie, gdy dwóch rywali odesłanych zostało na ławkę kar i Tauron KH GKS przez prawie dwie minuty mógł grać pięciu na trzech. W efekcie straty zmniejszył Niko Tuhkanen.

Reklama

Katowiczanie złapali wiatr w żagle i zaczęli grać z większą wiarą w siebie. Rywali uratowała poprzeczka, a po chwili bramkarz, w końcu w 28. minucie kontaktową bramkę zdobył Jesse Rohtla. Rywale próbowali szybko odpowiedzieć. Dobrze bronił jednak Lindskoug.

Wicemistrz Polski przycisnął od początku trzeciej tercji. Rywali ratował jednak bramkarz Iwan Połoszkow. Katowiczanom nie udało się wykorzystać ani pierwszego, ani drugiego okresu gry w przewadze w tej części. Rywale się bronili i szukali okazji na kontrę. Ta taktyka przyniosła efekt w 55. minucie, gdy Denis Klemeszow podwyższył na 4-2.

O godz. 20 polskiego czasu gospodarze - Belfast Giants zmierzą się z białoruskim HK Homel. W sobotę wicemistrz Polski zagra z gospodarzami (20), a w niedzielę z HK Homel (14.)

Tauron KH GKS Katowice - Arłan Kokczetaw 2-4 (0-3, 2-0, 0-1)

0-1 Konstantin Sawienkow (11.44; Denis Klemeszow, Iwan Kisielow)
0-2 Stanisław Borowikow (14.13 w przewadze; Wadim Berdnikow, Dmitrij Szytikow)
0-3 Dmitrij Potajczuk (18.00 w przewadze; Iwan Kisielow; Konstantin Sawienkow)
1-3 Niko Tuhkanen (23.40. w podwójnej przewadze; Janne Laakkonen, Jesse Rohtla)
2-3 Jesse Rohtla (27.16; Janne Laakkonen, Martin Czakajik)
2-4 Denis Klemeszow (54.21; Aleksander Nesterow)

Tauron KH GKS Katowice: Kevin Lindskoug (Michał Kieler) - Jesse Jyrkkio, Niko Tuhkanen, Jesse Rohtla, Mikołaj Łopuski, Janne Laakkonen - Duszan Deveczka, Martin Czakajik, Bartosz Fraszko, Tomasz Malasiński, Patryk Wronka - Oskar Krawczyk, Jakub Wanacki, Filip Starzyński, Marek Strzyżowski, Maciej Urbanowicz - Tomasz Skokan, Damian Tomasik, Patryk Krężołek, Radosław Sawicki, Michał Rybak.

Mirosz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje