Reklama

Reklama

TatrySki/Podhale znalazło nowego trenera. To Witalij Semenczenko

Od jutra TatrySki/Podhale przejmie 42-letni Witalij Semenczenko, który zastąpi zawieszonego Marka Ziętarę. W roli tymczasowego pierwszego trenera świetnie się spisał Marek Rączka. Pod jego batutą drużyna przegrała tylko raz, po dogrywce, a czterokrotnie wygrała, w tym dwa razy z najsilniejszym kadrowo GKS-em Tychy.

W Nowym Targu kolportowano informację o tym, że Marek Rączka nie chce prowadzić zespołu na dłuższy okres. Zapytaliśmy go o powody takiej decyzji.  

- To nie tak, że nie chcę sam prowadzić zespołu jako pierwszy trener. Tak naprawdę nie było takiej opcji, że ja mam zostać pierwszym trenerem na stałe. Od razu się pojawiła jakaś kandydatura, nie było wyraźnej propozycji czy ja chcę czy nie - odparł "Rączes".

Rzecznik TatrySki/Podhala Jerzy Pohrebny potwierdził, że w środę do Nowego Targu przyjeżdża Ukrainiec Witalij Semenczenko i to on przejmie zespół.

Reklama

- Semenczenkę znam, grałem z nim w Podhalu w 1999 roku, byłem wówczas trzecim bramkarzem. Wkręcałem się - uśmiecha się Rączka. - Nie wiem nic natomiast o Semenczence jako trenerze.

Z Nowego Targu Michał Białoński

Tabela PHL 2021/2022

1.GKS Katowice18
2.Comarch Cracovia17
3.JKH GKS Jastrzębie15
4.KH Energa Toruń13
5.Re-Plast Unia Oświęcim12
6.GKS Tychy11
Zobacz pełną tabelę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje