Reklama

Reklama

​TatrySki Podhale Nowy Targ - Tempish Polonia Bytom 1-3 w walce o brąz

Hokeiści TatrySki Podhala przegrali w Nowym Targu z Tempish Polonią 1-3 i to bytomianie są bliżsi zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski. Bytomianie potrzebują jeszcze jednej wygranej.

Rewanż odbędzie się w piątek w Bytomiu.

Górale przegrali na własne życzenie. Marnowali świetne okazje, a Polonia rzadziej, ale konkretnie atakowała. Na dodatek dobrego dnia nie miał bramkarz "Szarotek" Mari Juczers, który ma na sumieniu trzecią bramkę, gdy przepuścił lekki strzał z bekhendu między parkanami.

"Szarotki" musiały sobie radzić bez czołowego napastnika Jarmo Jokili, który ma kontuzję pleców.

Nowotarżanie zdobyli tylko jednego gola, a przy takiej skuteczności trudno marzyć nawet o brązowym medalu. W 28. min Oskar Jaśkiewicz wjechał za bramkę, wycofał do Artema Iossafova, a ten huknął bez przyjęcia i Filip Landsman skapitulował ten jeden jedyny raz.

Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił dla Polonii Błażej Salamon w 38. min. Po dalekim podaniu Edgarsa Augstkalnsa Mateusz Danieluk wyszedł sam na Jucersa, zwiódł go na prawo i posłał krążek do pustej bramki.

Reklama

Mecz o 3. miejsce:


TatrySki Podhale Nowy Targ - Tempish Polonia Bytom 1-3 (0-1, 1-1, 0-1)

Bramki: 

0-1 Marcin Słodczyk (12:43 Salamon, Cunik), 1-1 Artem Iossafov (26:28 Jaśkiewicz, Zapała) 1-2 Mateusz Danieluk (37:05 Augstkalns), 1-3 Błażej Salamon (45:51 Danieluk).

Stan rywalizacji play-off do dwóch zwycięstw 0-1.

MiBi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL